UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Німеччина брехала, аби уникнути санкцій США через "Північний потік–2", – ЗМІ

Незадовго до підписання президентом США Дональдом Трампом закону, який передбачає введення санкцій проти компаній, які беруть участь у спорудженні російських газопроводів, офіційний Берлін намагався запобігти цьому кроку, надаючи не зовсім правдиву інформацію

Про це пише аналітик впливового німецького видання Bild Юліан Рьопке, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Щоб зупинити санкції проти російського проєкту газопроводу, уряд Німеччини в останній момент, очевидно, вигадав угоду між Україною та Росією, якої не існувало!" – пише автор, посилаючись на службовий лист Міністерства закордонних справ ФРН до представників уряду США.

В цьому листі стверджується, що Україна та Росія домовились про транзит газу з 1 січня. Це, за аргументацією уряду, робить непотрібними санкції проти проєкту Nord Stream 2. Інтрига в тому, що на момент написання цього листа переговори все ще тривали.

В листі, надісланому начальником управління МЗС за кілька годин до підписання Трампом оборонного бюджету, в якому прописані санкції, повідомляється, що "угода про майбутній транзит газу була підписана годину тому, а результати будуть офіційно представлені завтра о 14:00".

Рьопке також пише, що німецька сторона неодноразово заявляла за останні кілька днів, що санкції США проти газопроводу роблять перешкоди на шляху підписання транзитної угоди. Насправді ж, кажуть інсайдери, все якраз навпаки: санкції поставили Україну в набагато кращу позицію у перемовинах з "Газпромом" і без них Росія ніколи не погодилася б виконати рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, 20 грудня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Однак очільник російського Міністерства закордонних справ Сергій Лавров упевнений в запуску двох російських газопроводів, незважаючи на санкції США.

Довідка: 17 грудня Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, який містить положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2". 

18 грудня профільний комітет Сенату США підтримав законопроєкт з новими санкціями проти Росії, спрямованими на державний борг РФ, банки, які підтримують дії Кремля, російські проєкти щодо продажу зрідженого природного газу за кордон, а також на кіберсектор Росії й на осіб, наближених до її президента Володимира Путіна. Сенатор Ліндсі Грем назвав "пекельними" санкції, які готує Конгрес США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme