UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Неамериканська" поведінка на китайському ринку: У США розкритикували NBA і Nike

Віце-президент США Майк Пенс розкритикував Національну баскетбольну асоціацію (NBA) і виробника спортивного одягу та взуття Nike за "неамериканську" поведінку в питаннях роботи на китайському ринку

Про це він заявив під час виступу в Міжнародному дослідницькому центрі імені Вудро Вільсона у Вашингтоні, передає Depo.ua із посиланням на Telegraph.

"Деякі великі гравці і власники NBA, які звично користуються свободою критикувати цю країну (США, – ред.), втрачають голос, коли йдеться про свободу та права інших народів. Підтримуючи Компартію Китаю і придушення нею свободи слова, NBA стає дочірньою фірмою авторитарного режиму", – заявив він.

Пенс послався на ситуацію з NBA і КНР, коли генеральний менеджер баскетбольного клубу "Х'юстон Рокетс" Деріл Морлі опублікував твіт у підтримку протестуючих у Гонконзі, а у відповідь Китай скасував телевізійне висвітлення передсезонних ігор NBA, і кілька китайських компаній призупинили зв'язки з "Рокетс".

Тоді у баскетбольній організації одразу спробували дистанціюватися від дій Морлі, назвавши його твіт "прикрим", і зіткнулися з критикою в США за нібито спробу таким чином задобрити китайський уряд.

Крім NBA, Пенс звинуватив у лицемірстві компанію Nike, яка позиціонує себе, як "захисника соціальної справедливості", однак, коли справа стосується ситуації в Гонконзі, "в компанії воліють мовчати".

"Прогресивна корпоративна культура, яка навмисно ігнорує зловживання правами людини, не є прогресивною, а репрессивною", – наголосив він.

Окрім того віце-президент країни нагадав, що компанії США повинні "відстоювати американські цінності".

Нагадаємо, Пенс заявив про підтримку США протестувальників Гонконгу.

Довідка: Свою промову у Вашингтоні Пенс представив за день до початку нового раунду торгових переговорів між США і Китаєм, які, як відомо, стартують 25 жовтня.

Обидві сторони працюють над завершенням проєкту угоди про закінчення торгівельної війни, яку президенти США і Китаю, Дональд Трамп і Сі Цзіньпін, могли б підписати під час саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Чилі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme