UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нафта в обмін на $400 млрд: Іран підписав угоду про співпрацю з Китаєм

Очільник МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф і голова МЗС Китаю Ван І підписали у Тегерані угоду "Про політичне, стратегічне та економічне співробітництво"

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться у повідомленні DW, передає Depo.ua.

Так, коментуючи підписання угоди, в МЗС Ірану зазначили, що вона може "дуже ефективно сприяти поглибленню ірансько-китайських відносин". Зі свого боку, Китай розглядає договір з Іраном як частину стратегії під назвою One Belt, One Road ("Один пояс — один шлях"), яка повинна забезпечити реалізацію мегапроєкту "Новий Шовковий шлях".

За інформацією авторського видання "The New York Times", Китай інвестує в економіку Ірану 400 мільярдів доларів в обмін на поставки нафти.

Зазначається, що фундамент майбутньої угоди між Іраном і Китаєм був закладений під час візиту голови КНР Сі Цзіньпіна у Тегеран в 2016 році, під час якого керівники обох країн домовилися розвивати спільну роботу в таких областях, як транспорт, експлуатація портів, енергетика, промисловість і сервіс. Духовний лідер Ісламської Республіки Алі Хаменеї назвав тоді співпрацю з Пекіном "правильним і розумним" кроком.

Водночас у парламенті Ірану плани підписати договір з Китаєм зустріли неоднозначно. Причиною для критики послужило, зокрема, зроблена у 2020 році заява колишнього президента Ірану Махмуда Ахмадінежада про те, що уряд вирішив вести переговори про укладення "нової угоди на 25 років з якоюсь іноземною державою", але не довів е до відома населення країни.

Втім, Мохаммад Джавад Заріф запевнив депутатів, що в угоді не буде ніяких секретних протоколів, а громадськість отримає повну інформацію про зміст документа після закінчення переговорів. Попри це, обіцянку міністра закордонних справ Ірану не виконано, оскільки досі про деталі угоди про співпрацю між КНР та Іраном відомо дуже мало, вказує агентство AFP.

Сьогодні Китай є найважливішим торговим партнером Ісламської Республіки. До того, як у 2018 році США під керівництвом колишнього президента країни Дональда Трампа в односторонньому порядку відмовилися від дотримання ядерної угоди з Іраном і запровадили проти цієї держави санкції, Китай був найбільшим покупцем іранської нафти у світі.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Китай ввів санкції проти США та Канади у відповідь на їхні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme