UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Землю може впасти радянська космічна станція

Космічна станція радянських часів "Космос 482" може впасти на поверхню Землі в 2019 році

Про це пише видання Newsweek, повідомляє Depo.ua.

Радянська космічна станція "Космос-482" літала над Землею майже 50 років. Її запуск відбувся в березні 1972 року. Після виведення на земну орбіту вона повинна була відправитися до Венери. Однак, через відмову двигунів станція не долетіла до своєї цілі. В момент відмови "Космос-482" розпався на частини, чотири з яких впали на фермерське поле в Новій Зеландії.

Згідно з даними New Zealand Herald, кулі з титанового сплаву важили по 13,6 кілограма. Після них на полі залишилися великі діри. Маркування на сферах вказували, що вони були виготовлені в СРСР. В ті часи МЗС Нової Зеландії спробував повернути Москві уламки, проте в Радянському Союзі заперечували, що вони їм належать.

Інша частина Космосу 428, включаючи його корисний вантаж і двигун, залишилася в космосі, обертаючись навколо Землі. Оскільки космічний корабель був спроектований так, щоб протистояти екстремального тиску атмосфери Венери, експерти вважають, що він, ймовірно, переживе проходження через атмосферу Землі.

В інтерв'ю російським ЗМІ в минулому році астроном і історик космонавтики Павло Шубін сказав, що "Космос 482" може впасти назад на Землю в якийсь момент між 2023 і 2025 роками. Він сказав, що місце аварії буде невідомим.

Однак, нові розрахунки, які містить цей сайт Space.com, вказують на те, зіткнення апарату з Землею відбудеться в цьому році. Відзначається, що "Космос-482" рухається з високою швидкістю, роблячи один оборот навколо планети за 112 хвилин. За словами Томаса Дормана, який стежить за радянської станцією, вона "без проблем" пройде через земну атмосферу. Він вважає, що 40-50% апарату збереглися до цих пір.

"Цікаво те, що апогей орбіти почав поступово знижуватися. За моїми припущеннями, входження в атмосферу почнеться в кінці цього року або в середині наступного", - сказав Дорман, додавши, що неможливо передбачити, як швидко це станеться. Тому що ніхто толком не знає, якою буде сонячна активність в цьому і наступному році.

Нагадаємо, зонд NASA сфотографував закручені хмари на Юпітері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme