UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Росії збунтувалася інтелігенція через вічне панування Путіна

Юристи, вчені, журналісти і письменники Росії звернулися з відкритим листом до депутатів, політиків, громадських діячів і суддів Конституційного суду через зміни до Конституції

Відповідне звернення розміщене на сайті "Эхо Москвы", передає Depo.ua.

Під текстом підписалися 357 людей, в тому числі директор "Левада-центру" Лев Гудков, телеведуча Тетяна Лазарєва, журналіст Леонід Парфьонов, письменник Лев Рубінштейн та інші.

Вони висловили впевненість в тому, що над Росією "нависла загроза глибокої конституційної кризи і протиправного антиконституційного перевороту, одягненого в псевдолегальну форму".

Автори вважають неприйнятними поправки про президентські терміни, а також вважають суперечливими поправки в гл. 3-8 Конституції.

"Ці норми порушують принцип рівності перед законом і гарантії прав та свобод особистості, суперечать принципам федералізму, принципам поділу влади, незалежності судової системи та автономії місцевого самоврядування", – написали вони.

Нагадаємо, 10 березня космонавт і депутат Держдуми Валентина Терешкова озвучила ідею "обнулити" президентські терміни Володимира Путіна після ухвалення поправок до конституції. Путін після цього приїхав в Думу і заявив, що цю ідею можна реалізувати – за умови, що Конституційний суд ухвалить рішення про те, що це не суперечить конституції Росії.

Через 20 хвилин після того, як Путін закінчив промову, Держдума проголосувала за поправку і схвалила її. Таким чином, вона буде внесена до конституції разом з іншими "путінськими" поправками: про бога, дітей, державотворчу роль російської мови і пріоритет російських законів над рішеннями міжнародних судів.

15 січня президент Росії Володимир Путін заявив, що має намір закріпити пріоритет Конституції РФ над міжнародними договорами та рішеннями.

16 січня Володимир Путін пообіцяв до 1 травня 2020 року винести на всеросійське голосування свої поправки до Конституції РФ.

20 січня Володимир Путін вніс до Держдуми свій проект поправок до російської Конституції.

6 березня президент Росії Володимир Путін заявив, що не втомився бути президентом, тому що це його доля.

8 березня Володимир Путін заявив, що проти парламентської республіки на Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme