Меркель зустрілася з Макроном у Комп'єні

Канцлер ФРН Ангела Меркель в суботу прибула у Францію, щоб напередодні загальних урочистостей в Парижі зустрітися з французьким президентом на місці підписання перемир'я у Першій світовій

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Ангели Меркель.

"Це дуже символічний жест французького президента Еммануеля Макрона, який сьогодні запросив мене як канцлера Німеччини в Комп'єні. Вперше з моменту заснування Федеративної Республіки Німеччина канцлер разом з президентом Франції відвідав це місце, на якому було підписано перемир'я, без якого б не було мирного майбутнього", – заявила глава уряду ФРН.

Вона зазначила, що зворушена спілкуванням з людьми, які розповіли двом лідерам, наскільки вони раді, що сьогодні панує мир, який зовсім не є чимось само собою зрозумілим, і що політики і всі інші повинні продовжувати працювати над підтриманням миру.

"У цьому відношенні цей день є не тільки нагадуванням, але і стимулом", – сказала Меркель.

За її словами, той факт, що завтра після заходів у рамках святкування закінчення Першої світової війни, яка принесла стільки страждань по всьому світу, пройде мирний форум, говорить про те, що сьогодні є воля зробити все можливе, щоб створити більш мирний порядок на планеті. Вона також додала, що на цьому шляху ще багато роботи.

Нагадаємо, 10 листопада Петро Порошенко прибув до Франції, де візьме участь у пам'ятних та урочистих заходах з нагоди 100-річчя завершення Першої світової війни.

Довідка. 11 листопада 1918 року в Комп'єнському лісі у залізничному вагоні командувача французькою армією маршала Фоша представники Антанти і Німеччини підписали Комп'єнське перемир'я, що поклало кінець бойових дій Першої світової війни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна