Мер Лондона ініціює новий референдум щодо Brexit

Мер Лондона Садік Хан закликав провести ще один референдум щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу

Про це він написав у статті для Observer, передає Depo.ua із посиланням на Reuters.

За його словами, уряду не вдалося виконати своє завдання з укладення вигідної угоди з Євросоюзом, тому звичайні британці "мають сказати вирішальне слово".

Зазначається, що прем'єр-міністр країни Тереза Мей вже неодноразово виключала можливість проведення ще одного референдуму. За її словами, члени парламенту зможуть проголосувати, чи схвалювати будь-яку остаточну угоду.

Садік Хан звинуватив уряд у маніпулюванні переговорами щодо угоди з ЄС.

Він підкреслив, що "загроза життєвим стандартам та економіці надто велика для того, щоб люди не мали висловити свою думку".

"Йдеться про публічне голосування. Є три варіанти: вихід з ЄС із угодою, яку пропонує уряд; вихід без угоди про Brexit; можливість залишитися в ЄС", - пояснив мер Лондона.

Нагадаємо, в межах угоди про перехідний період після Brexit Британія погодилася заплатити ЄС упродовж найближчих десятиліть від 35 до 39 млрд євро.

Однак переговори щодо угоди зайшли в глухий кут, викликавши побоювання, що Британія може вийти з Євросоюзу в березні 2019 року взагалі без будь-яких домовленостей.

7 вересня головний парламентер ЄС з питань Brexit Мішель Барньє назвав неприйнятними основні положення плану Великої Британії щодо умов виходу країни з блоку.

12 вересня Юнкер пообіцяв, що ЄС збереже торгівельні і безпекові контакти з Британією.

Британський міністр із питань Brexit Домінік Рааб заявив, що Лондон не платитиме Євросоюзу фінансову компенсацію за вихід з блоку, якщо не буде досягнуто угоди з Брюсселем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна