UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

США звинувачують Луценка у причетності до імпічменту Трампа

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп сподівався на ексгенпрокурора України Юрія Луценка, незважаючи на попередження дипломатів про його ненадійність, що і стало основою гучного скандалу

Про це повідомила газета The New York Times, передає Depo.ua з посиланням на НВ.

"Трамп і його прихильники покладалися на українського прокурора без юридичної освіти і з великою історією маніпуляцій законом у своїй політичній боротьбі, незважаючи на попередження високопоставлених дипломатів про те, що Луценку не можна довіряти", – зазначає видання.

У статті йдеться про те, що команда Трампа, зокрема його особистий адвокат Рудольф Джуліані, бачили в Україні потенційне джерело інформації, яка могла б бути вигідна Трампу і нашкодити його опонентам.

Луценко ж прагнув налагодити зв'язки з найближчим оточенням Трампа через зіпсування відносин з американськими дипломатами в Києві. Видання нагадує, що ексгенпрокурор зіграв важливу роль у відставці посла США в Україні Марі Йованович, яка, за словами Луценка, нібито дала йому список "недоторканних осіб", проти яких не можна вести розслідування.

Спроби Луценка налагодити зв'язки з соратниками Трампа почалися в 2018 році, коли прокурор спробував заморозити розслідування Україною незаконних дій колишнього глави виборчого штабу Трампа Пола Манафорта. Якраз в цей період адміністрація Трампа приймала рішення про постачання Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Ця обставина, як зазначає видання, є важливою в ході розслідування щодо імпічменту – чи вимагав Трамп або його оточення політичних вигод в обмін на надання американської допомоги.

У статті наголошується, що Луценко сподівався налагодити зв'язки з Джуліані, давши хід розслідуванню діяльності Джо Байдена і його сина Хантера.

"Луценко намагався врятувати свою шкуру, прикидаючись прихильником Трампа наприкінці своєї кар'єри", – наводить газета слова Давида Сакварелідзе, колишнього заступника генпрокурора.

Видання наголошує, що, незважаючи на дискредитацію у себе на Батьківщині, Луценко міг розраховувати на підтримку Трампа і Джуліані. Так, в скандальній розмові з президентом України Володимиром Зеленським Трамп шкодував про звільнення "дуже гарного генпрокурора" Луценко.

Проте, тепер навіть Джуліані відсторонився від колишнього генпрокурора, назвавши його "корумпованим".

Нагадаємо, ЗМІ пишуть, що радник віцепрезидента США Майка Пенса був свідком розмови президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського.

Напередодні державний секретар США Помпео підтвердив, що був присутнім під час розмови Трампа з Зеленським.

Окрім того, повідомлялося, що президент США Дональд Трамп неодноразово використовував віцепрезидента Майкла Пенса для тиску на українського лідера Володимира Зеленського. Внаслідок цього Палата представників почала вимагати, щоб віце-президент США Майк Пенс надав їм документи, з яких було б ясно, чи допомагав він президенту Дональду Трампу тиснути на Україну щодо Джо Байдена.

Ще один співробітник американської розвідки може дати свідчення у справі щодо ймовірної спроби тиску очільника Сполучених Штатів Америкики Дональда Трампа на українського президента Володимира Зеленського.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

У Європейському союзі різко відреагували на критику президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського щодо недостатньої допомоги Україні з боку європейських країн.

Інформатор, який "злив" розмову Трампа із Зеленським, погодився на зустріч з конгресом.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

30 версеня лідер республіканців у Сенаті заявив, що поставить імпічмент на голосування, якщо його підтримають у Палаті представників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme