UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Курц висловився за санкції проти Угорщини

Депутати Європарламенту від Австрійської народної партії підтримають санкції проти Угорщини через нехтування Будапештом демократичними цінностями

Про це заявив канцлер Австрії Себастьян Курц, передає Depo.ua з посиланням на Euobserver

За словами Курца, депутати його партії підтримують введення обмежень проти Угорщини.

"Не може бути жодних компромісів у питанні верховенства закону. Основні цінності необхідно захищати", - сказав він.

Партія Курца має всього п'ять депутатів в Європарламенті, але ремарка канцлера має додаткову вагу, зважаючи на поточне головування Австрії в ЄС.

Нагадаємо, 11 вересня депутати Європарламенту обговорять питання про можливе порушення Угорщиною основоположних принципів ЄС і вже 12 вересня можливе голосування за резолюцію, яка може позбавити Будапешт права голосу в Раді ЄС.

Угорщину звинувачують у порушенні демократичних цінностей у таких сферах як незалежність судочинства, свобода слова, права меншин і релігій тощо.

Найближчим часом Європарламент відвідає прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який розкриє свою позицію на тлі звинувачень Брюсселя.

За його словами, численні проблеми, про які йдеться в проекті резолюції Європарламенту, "давно вирішені". Угорщина критику з боку ЄС називає "полюванням на відьом". За її словами, "ліберальні еліти" мстять їй за те, що вона захищає національний суверенітет.

Довідка: Звинувачення ЄС також стосуються антиміграційної політики Угорщини - зокрема нового закону "Стоп Сорос", який криміналізує адвокатів та активістів, які допомагають переселенцям, що хочуть отримати в Угорщині політичний притулок. Європейська комісія подала позов проти Угорщини в Європейському суді через недотримання Будапештом європейського законодавства у сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів.

Щоб запустити механізм санкцій проти Угорщини, резолюцію мають підтримати принаймні дві третини депутатів Європарламенту.

Якщо доповідь отримає достатню підтримку, тоді Раді ЄС доведеться почати своє власне розслідування передбачуваного порушення Угорщиною цінностей ЄС.

Уряд Угорщини неодноразово заявляв, що накладе вето на будь-яку спробу позбавити Польщу права голосу. Рішення вимагає одностайності в Раді, і, ймовірно, Варшава відповість тим же, якщо Угорщина виявиться в подібній ситуації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme