UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Китай і Австрія здійснили сеанс квантового відеозв'язку

Вченим з Китаю і Австрії вдалося реалізувати міжконтинентальний квантовий розподіл ключів на відстань 7600 км між двома країнами

Таким чином, фізики вперше передали дані по захищеному каналу з китайського Сінлуну в австрійський Грац за допомогою супутника "Мо-цзи" (Micius), повідомляє Depo.ua з посиланням на Сіньхуа.

Це означає здатність супутника "Мо-цзи" до здійснення міжконтинентального квантового засекреченого зв'язку, що закладе основу для створення глобальної мережі квантових комунікацій в майбутньому. Відповідна стаття була опублікована днями в міжнародному науковому журналі Physical Review Letters - одному з найпрестижніших журналів в галузі фізики.

Такий успіх був досягнутий командою китайських вчених з КНТУ, Шанхайського інституту технічної фізики при Академії наук Китаю і Державної астрономічної обсерваторії спільно з групою вчених з Академії наук Австрії під керівництвом Антона Цайлінгера.

Механізм роботи квантової зв'язку полягає в наступному. Супутник Micius посилає заплутані фотони на дві станції, в Австрії та Китаї. Фотони закодовані за допомогою так званих поляризацій для перевірки безпеки. Вчені роблять вимірювання поляризації, а потім відправляють назад на супутник свої вимірювання. Потім супутник створює ключі безпеки, які можна використовувати для шифрування і дешифрування даних, які містяться в відеодзвінку.

Відзначимо, квантовий зв'язок використовує субатомні частинки, фотони, для передачі даних з використанням принципів квантової механіки. Цей засіб зв'язку вважається найбезпечнішим, оскільки подібні частинки неможливо знищити, дублювати або відстежити. Способів зламувати такі повідомлення поки не знайдено.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme