Чорні будівлі і повний безлад : Як виглядає зараз Казахстан

Казахстан оголосив 10 січня 2022 року днем загальнонаціональної жалоби після найбільших заворушень в історії незалежної республіки. Комітет національної безпеки заявив, що країна повністю перебуває під контролем спецслужб

Валя Котик

Почавшись 2 січня протести в Казахстані тривають досі. 5 січня оголосили режим надзвичайної ситуації, Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів. 

10 січня Токаєв заявив, що протести у країні були насправді спробою державного перевороту. Водночас він зазначив, що конституційний порядок у країні вже повністю відновили. Президент Казахстану додав, що всі вимоги протестувальників були почуті та виконані державою. Міністерство внутрішніх справ Казахстану повідомило, що по всій країні було затримано близько восьми тисяч осіб.

Як виглядають зараз міста Казахстану - у фотодобірці Depo.ua

Нур-Султан, столиця

Біля резиденції президента та урядових будівель силовики чергують у посиленому режимі. По периметру виставлені блокпости, автобуси та вантажівки. Всюди мішки з піском, у тому числі - вздовж набережної.

Сили безпеки посилили заходи навколо Президентського палацу в Нур-Султані. Президент неодноразово виступав перед нацією зі зверненнями, колишнього президента, що має посаду єлбаси (лідер нації) Назарбаєва з початку протестів ніхто не бачив. Прес-служба спростовує інформацію про його втечу з країни.

Фото: Getty

"Сила в єдності" – такі слова з'явилися на одному із символів Нур-Султана – павільйоні Nur Alem на території EXPO.

Алмати

Воїни, що охороняють аеропорт, зовні дуже схожі на так званих "вежлівих зельоних чєловєчков", що стерегли аеропорт Сімферополя на початку окупації Криму

Аеропорт, який було закрито в дні протесту, сьогодні відновив роботу.

Так зараз виглядають в Алмати адміністративні будівлі. Акимат (мерію) Алмати і будівлю прокуратури спалили ще на початку масових протестів, які в колишній столиці Казахстану проходили з найбільшим розмахом

Фото: Getty

Будівля районної філії партії Nur Otan, розгромлена під час протестів. Будівлю правлячої партії підпалили і розграбували.

Розбиті банкомати в Алмати. Місто, в якому до протестів більшість населення користувалося безготівковою оплатою, зараз досі перебуває в скрутному становищі. Банкомати пограбовано і зняти готівку не вдається, інтернет не працює і нема можливості оплатити покупку онлан. Алмтатинці не мають за що купити харчі, адже в нечисленних магазинах, що відкрилися, оплату беруть лише готівкою.

Техніка забирає з вулиць згорілі і понівечені автівки

Магазини і ТРЦ в Алмати було пограбовано невідомими мародерами. Учасники протестів називають їх провокаторами і вважають, що таким чином було скомпрометовано протест. Нагадаємо, за численними свідченнями поліція самоусунулася від захисту громадського порядку і охороняла тільки свої об'єкти. Місто було фактично віддано на поталу мародерам.

Під час заворушень, за даними комендатури, було розгромлено 120 магазинів, 180 кафе та 100 офісів середнього та малого бізнесу.

Алматинська область, місто Талдикорган

У місті Талдикорган знесли пам'ятник першому президентові Казахстану Нурсултану Назарбаєву. Він стояв на алеї держсимволів із 2016 року.

Обстановка в Талдикоргані на 10 січня: затримано 430 осіб, вилучено 58 одиниць вогнепальної зброї - автомати, рушниці, пістолети. Містом курсують 35 автопатрулів, по периметру міста діють 20 блокпостів.

Тараз
 

У місті спалені будівлі правлячої партії Nur Otan, акімата та інші держустанови, 3 поліцейські будівлі – обласного департаменту, міського управління та відділу поліції.

Будівля акімату Жамбилської області

Будівля акімату Жамбилської області. За даними влади, під час заворушень у регіоні загинули щонайменше 15 мешканців,  двоє з них - поліцейські.

Космодром і місто Байконур

В місті Байконур не відбувалося протестів, адмінбудівлі і космодром взяли під підсилену охорону, в місті ввели комендантську годину і заборонили продавати алкоголь.

Як відомо, Байконур – це назва і космодрому і міста в Казахстані, населенням близько 28 тисяч осіб, яке, разом з комплексом космодрому орендує до 2050 року Росія. 


 

Читайте також: Топ-10 цікавих фактів про Казахстан у зв’язку із нинішніми протестами

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ