UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Іран відмовився проводити переговори щодо ядерної угоди (ВІДЕО)

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммед Джавад Заріф повідомив, що його країна не стане вести переговори щодо зміни ядерної угоди 2015 року

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

"Іран не стане повторно вести переговори щодо того, про що було домовлено кілька років тому, і що було імплементовано", – заявив Заріф у зверненні, опублікованому на Youtube.

Він наголосив, що США "послідовно порушували ядерну угоду, зокрема шляхом залякування інших, щоб запобігти поверненню бізнесу до Ірану".

Міністр також підкреслив, що іранські ракети розраховані на менші відстані, ніж ті, що є в інших країн регіону, зокрема у Саудівської Аравії.

Водночас голова МЗС Німеччини Гайко Маас знову закликав президента США Дональда Трампа зберегти ядерну угоду з Іраном і не виходити з неї.

Маас назвав угоду "хорошою домовленістю", яка "робить безпечнішим" регіон Близького Сходу.

"І через це ми перебуваємо у дуже тісному діалозі з нашими американськими партнерами", – цитує Мааса інформагенція AFP.

Німецький міністр підкреслив, що хоча Німеччина, Франція та Британія у переговорах зі США заявляли про можливі доповнення до угоди, ішлося про "окремі пункти", які можна вдосконалити, "без того, щоб ставити під питання цілу угоду".

Нагадаємо, лідери Великої Британії, Франції і Німеччини погодилися, що ядерна угода з Іраном є найкращим способом запобігти набуттю ядерної зброї Тегераном.

Водночас американський президент Дональд Трамп відмовився відповідати на запитання, чи застосовуватимуть США військову силу проти Ірану для стримування його ядерних амбіцій у разі розриву Іранської ядерної угоди.

Однак під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном Трамп обіцяв Тегерану "великі проблеми" в разі відновлення ядерної програми.

Довідка: Нинішній президент США продовжує критикувати Іранську ядерну угоду (JCPOA), досягнуту в 2015 році, яка обмежує Тегеран у виробництві ядерного палива для військових цілей принаймні до 2025 року. До 12 травня він має прийняти рішення про те, чи продовжують Сполучені Штати свою участь у JCPOA на наступний термін.

Угода укладена у форматі P5+1 (п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН плюс Німеччина), а також Євросоюз.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme