Горбачов "наїхав" на Путіна через ракети

Колишній президент СРСР Михайло Горбачов не згоден з Володимиром Путіним, який назвав роззброєння в рамках Договору про ракети середньої і меншої дальності (РСМД) одностороннім

Про це заявив Горбачов 18 грудня, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Ніякого одностороннього роззброєння не було. Згідно з угодою були знищені сотні ракет - і радянських, і американських. Російського президента "неправильно поінформували", - заявив Горбачов.

Раніше в цей же день Путін на підсумковій колегії Міноборони Росії заявив, що керівництво СРСР пішло на "одностороннє роззброєння", уклавши зі США Договір про РСМД. За словами Путіна, при цьому США продовжили розвивати ракетні системи морського і повітряного базування.

У свою чергу, Горбачов зазначив, що ракети повітряного базування "охоплювалися договором про скорочення стратегічних наступальних озброєнь". Крім того, всі рішення, які ухвалювали на переговорах з роззброєння, "ретельно опрацьовувалися у відомствах, в тому числі в Міністерстві оборони і Генштабі", додав екс-президент СРСР.

Нагадаємо, 21 жовтня США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

4 грудня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

На Росії пригрозили застосувати у відповідь на вихід США з ракетної угоди заходи, в тому числі військові.

Також Росія заявила про намір підвищити можливості своїх ядерних сил.

Довідка: Документ був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія