Генсек ООН закликав ЄС посилити захист клімату

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав ЄС посилити зусилля для захисту клімату
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

 

Зокрема, Гутерріш направив голові Європейської Ради Дональду Туску листа, в якому закликав ЄС до посилення заходів з метою скорочення обсягів викидів парникових газів. Текст листа оприлюднено в неділю.

 

Серед іншого Генсек ООН наголосив, що ЄС має поставити собі за мету, скоротити до 2030 року обсяги викидів партникових газів в атмосферу до 55% порівняно з 1990 роком, котрий вважається базовим.

 

Такий заклик значно перевищує дотеперішню ціль у 40% зі скорочення викидів. Гуттереш зокрема наголосив, що він розраховує на те, що ЄС подаватиме всім іншим приклад у тому, як можна скоротити обсяги викидів.

 

Крім того, глобальне потепління потрібно зупинити на позначці в 1,5 градуса за Цельсієм, наголосив Гуттереш. Закріплені у Паризькій кліматичній угоді цілі передбачають обмеження глобального потепління на два градуси за Цельсієм, а в кращому разі - на 1,5 градуса.

 

На нинішньому етапі глобальний захист клімату переживає кризу насамперед через позицію президента США Дональда Трампа, котрий ініціював вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди.

 

Нагадаємо, 5 лютого міністр навколишнього середовища Бельгії Жоке Шовліге пішла у відставку після своєї заяви про те, що масові демонстрації на захист клімату в Бельгії є змовою.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна