UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Фінляндія до 2019 року почне відмовлятися від шведської мови в школах

У Фінляндії ще до кінця терміну повноважень чинного уряду в 2019 році стартує експеримент щодо відмови від обов'язкового вивчення шведської мови в школах деяких регіонів країни

Про це повідомив у вівторок міністр у справах Європи, культури і спорту республіки Сампо Терхо, передає Depo.ua із посиланням на Err.ee.

"Фінські муніципалітети вже цікавилися, як можна долучитися до експерименту. Інструкції з цього приводу ми випустимо найближчим часом. Сам експеримент почнеться ще під час терміну повноважень цього уряду", - заявив Терхо.

Кабмін на засіданні у вівторок обговорив подальші кроки по реалізації цієї задумки. За словами Терхо, тепер уряд має конкретну пропозицію, як провести експеримент. Особливий інтерес до участі, додав він, проявили ті регіони, які є також центрами туризму і куди зазвичай приїжджає багато іноземних гостей. Це в першу чергу Східна Фінляндія і фінська Лапландія.

"Фінський бізнес вважає цей експеримент важливим. В Фінляндії в багатьох сферах існує нестача співробітників, які володіють іноземними мовами", - зазначив Терхо, додавши, що вірить у поліпшення ситуації з допомогою відмови від обов'язкового шведського.

Уряд раніше вже прийняв рішення, що 2200 фінських дітей зможуть в ході експерименту вибрати, які дві іноземні мови вони хочуть вивчати в школі. Від необхідності вчити шведську їх повністю звільнять.

Нагадаємо, що у Фінляндії друге за величиною місто надасть англійській статус офіційної мови.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook