UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Фінансист" брексіту постійно ходив на прийоми до посольства Росії в Лондоні, - CNN

Бізнесмен Аррон Бенкс, який фінансував одну з кампаній щодо виходу Британії з Євросоюзу, разом з політтехнологом Енді Вігмором перебували в постійному контакті з послом Росії в Лондоні, а також зустрічалися з Дональдом Трампом у США в 2016 році

Про це 13 червня повідомило CNN, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Як стверджує телеканал, аналіз доступних електронних повідомлень виявив "десятки" випадків спілкування між Бенксом і Вігмором з одного боку і посадовими особами російського посольства з іншого. Крім іншого, британці приходили в посольство Росії на обіди та офіційні заходи. При цьому немає доказів того, що передвиборний штаб Дональда Трампа в 2016 році знав про контакти Бенкса і Вігмора з російською стороною.

CNN також вказує, що починаючи з кінця 2015 року і в 2016 році Бенксу була надана можливість участі в об'єднанні шести золотих копалень з компанією, що частково належить колишньому заступнику голови апарату уряду Росії Кирилу Андросову. За даними мовника, сума участі Бенкса могла досягати декількох мільярдів доларів. Пізніше в інтерв'ю Бенкс визнав, що до нього зверталися з приводу цієї угоди, але після консультацій з експертами, він вирішив не брати участі в ній.

Колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт звинуватив Бенкса в тому, що він співпрацював з Москвою заради виходу Британії з Євросоюзу. Крім того, Верхофстадт, який очолює нині координаційну команду Європарламенту щодо брексіту, написав 13 червня на своїй сторінці в Twitter, що лідери правих і вкрай правих політичних утворень по всій Європі складають "п'яту колону" президента Росії Володимира Путіна.

"В Європі є п'ята колона: вболівальники Путіна, які хочуть знищити Європу і ліберальну демократію зсередини: Ле Пен, Вілдерс, Фарадж, Орбан, Качинський, Сальвіні використовують гроші і агентуру Кремля. Як друг Фаража Аррон Бенкс, який вступив в змову з росіянами, щоб здійснити бресзіт", - написав Верхофстадт.

Адвокат Бенкса заявив, що заява Верхофстадта порочить його клієнта і закликав політика видалити твіт. Сам бізнесмен назвав думку бельгійського політика "обурливою" і пригрозив йому судом.

"Ми не фінансуємося росіянами", - заявив Бенкс.

Нагадаємо, 12 червня нижня палата британського парламенту 324-ма голосами проти 298 ухвалила план щодо виходу країни з Євросоюзу.

Довідка: 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу чи не виходу країни з Євросоюзу. За його результатами 51,9% британців проголосували за вихід королівства з Євросоюзу, 48,1% виступили за збереження країни в ЄС.

Перехідний період, під час якого Лондону і Брюсселю належить домовитися про майбутнє партнерство, розпочнеться після офіційного виходу Великобританії з ЄС в березні 2019 року і триватиме 21 місяць. Протягом цього часу британська сторона не зможе брати участь в ухваленні рішень, але продовжить дотримуватися правил ЄС, вносити внески в його бюджет і визнавати рішення суду ЄС. Крім того, Лондон залишиться учасником загальноєвропейського ринку і митного союзу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme