UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Експерти визнали підробкою журналістів листи Джека Різника

Лінгвістичний аналіз показав, що листи знаменитого лондонського вбивці Джека Різника виявилися підробкою журналістів

Британський лінгвіст Андреа Ніні з Манчестерського університету проаналізував тексти 209 листів і вважає, що їх написали журналісти британських газет, повідомляє Depo.ua з посиланням на Gizmodo.

Всього на адресу поліції, лондонських газет і офіційних осіб прийшла величезна кількість листів, але більшість з них експерти давно визнали фальшивками. Найважливішими для розслідування вчені визнають три листи, під умовними назвами "Дорогий начальник", "Зухвалий Джекі" і "З пекла".

Андреа Ніні прийшов до висновку, що листи "Дорогий начальник" і "Зухвалий Джекі" дійсно були написані однією і тою ж особою. Для цього Ніні вивчив мовні конструкції в листах і виявив кілька загальних мовних рис для цих двох документів. Наприклад, автор використовував дієслово "to keep back" в значенні "затримати, відкласти". В інших текстах для цього частіше використовують дієслово "withhold". Також автор використовував дієслово "працювати" в значенні "вбивати". В інших листах такої схожості рис не виявили.

"Лист "Дорогий начальник" вже був відомим публіці, коли листівка "Зухвалий Джекі" була отримана. Тим не менш, вони демонструють набагато більший рівень лінгвістичної подібності в плані поєднання слів, набагато більше, ніж можна було б очікувати, якби вони були написані різними людьми. Таке не могло статися випадково", - підкреслив Ніні.

Ніні вважає, що його висновки підтверджують "журналістську" теорію появи листів. Відповідно до неї, найперші листи, що надійшли в Центральне агентство новин (а звідти в поліцію), створили журналісти лондонських газет. Таким чином вони хотіли підняти популярність своїх видань. Відомо, що перші листи приходили в поліцію не безпосередньо, а через газети.

Джек Різник - псевдонім, присвоєний серійному вбивці, який діяв в Уайтчепелі і прилеглих районах Лондона в другій половині 1888 року. Прізвисько взято з листа, надісланого в Центральне агентство новин, автор якого взяв на себе відповідальність за вбивства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme