Додон буде вирішувати питання Придністров'я на референдумі

Спосіб реінтеграції придністровського регіону до складу Молдови буде вирішений на референдумі

Про це заявив молдовський президент Ігор Додон, повідомляє Depo.ua з посиланням на Deschide.

"Після парламентських виборів ми будемо обговорювати конкретні сценарії, як може проходити ця реінтеграція, і дуже важливо, що будь-яка форма реінтеграції, взаємоіснування буде обговорюватися з громадянами Республіки Молдова в рамках референдуму", – заявив глава держави.

За його словами, після парламентських виборів необхідно буде зробити кроки щодо вільного пересування на двох берегах Дністра.

Після того, як буде знайдений спільний знаменник в Кишиневі, варіант реінтеграції буде запропонований міжнародній спільноті, каже Додон.

У той же час президент говорить, що після політичного рішення придністровського конфлікту, війська з території лівого берега Дністра повинні покинути зону, разом з озброєнням, яке зберігається там.

Повідомляється, що останніми роками сталися численні зміни у відносинах між Молдовою та невизнаною республікою: відновлено телефонний зв'язок і залізничне сполучення між Кишиневом і Тирасполем, Кишинів почав визнавати дипломи Придністровського державного університету, молдовські фермери знову працюють на спірних землях під Дубоссарами, на Придністров'я поширилася зона вільної торгівлі з ЄС, тому що ПМР стала частиною молдовської угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Євросоюзом.

Нагадаємо, 16 січня Ліберальна партія Молдови заявила, що готує законодавчу ініціативу про проведення референдуму про відставку президента Ігоря Додона.

Довідка: Придністров'я проголосило незалежність від Молдови на початку 1990-х років, після чого почався збройний конфлікт, який був припинений після втручання російських військ. Самопроголошена республіка фактично зберегла незалежність від Кишинева, але не отримала офіційного міжнародного визнання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна