UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Держсекретар США проситиме Німеччину про зупинку "Північного потоку-2"

Під час зустрічей в рамках G7 у Великій Британії держсекретар США Ентоні Блінкен проведе переговори з главою МЗС Німеччини Гайко Маасом щодо газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2)

Редактор стрічки новин
Держсекретар США проситиме Німеччину про…
Фото: gettyimages

Про це повідомив в.о. помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер під час брифінгу, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я думаю, ми будемо проводити окремі зустрічі з німецькою стороною у двосторонньому форматі", - сказав представник американського дипломатичного відомства.

Рікер наголосив, як про це раніше говорили і держсекретар США, і президент Байден, що російський газопровід "Північний потік-2" залишається проблемою.

"Ми продовжимо чітко висловлювати німецькій стороні нашу позицію щодо цього проекту – він має бути зупинений", - сказав представник Держдепу.

Він також додав, що з німецькими партнерами в рамках зустрічі планується обговорити і інші питання.

Нагадаємо, Державний департамент США раніше офіційно підтвердив плани візитів до Європи держсекретаря Блінкена наступного тижня. Зокрема, впродовж 3-5 травня він перебуватиме у Великій Британії для участі в зустрічах формату G7 на рівні глав зовнішньополітичних відомств. Після цього, 5-6 травня очільник Держдепу планує здійснити візит до України.

Як розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, однією з ключових тем майбутнього візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена до України буде безпекове питання.

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Північний потік 2 карта

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може  завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні. 

Читайте також: Підбадьорення і попередження: Для чого Блінкен їде в Україну

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme