UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Держборг США вперше в історії перевищив 20 трильйонів доларів

Державний борг США досяг показника в 20,164 трильйона доларів і продовжує зростати

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Business Insider.

Експерти зазначають, що без подальших запозичень федеральний уряд не зможе фінансувати свою поточну діяльність

Варто відзначити, що встановлення ліміту держборгу в США регулюється окремим законом. Згідно з процедурою по його встановленню це питання періодично розглядається конгресом.

Раніше Газета Washington Post, писала, що Дональд Трамп і лідер демократів в сенаті Чак Шумер домовилися працювати разом у напрямі повного скасування боргового ліміту.

На думку експерта-економіста Михайла Хазіна сам по собі масштаб боргу ніякого значення не має, передає агентство Rns.

"Від того, що борг виріс, наслідків бути не може, сам по собі масштаб боргу ніякого значення не має, мають значення можливості держави по його обслуговуванню. Якщо ставка низька, то можна обслуговувати цей борг без проблем", – сказав економіст.

Однак, як він зазначає, є локальна проблема у зв'язку з тим, що в США є специфічне законодавство за максимальним обсягом боргу – закон, що визначає стелю боргу приймається окремо від бюджету.

"Так, це може викликати якісь дискусії в Конгресі, але, як показує досвід, це ніколи не призводить до реальних наслідків, тому я б не став звертати на це увагу", – поділився своєю думкою Михайло Хазін.

При цьому існує певна проблема для США в іншому – вони стали підвищувати облікову ставку, а підвищення ставки дійсно викликає великі проблеми, оскільки борг доведеться обслуговувати вже за новою ставкою, і це вже зовсім інша ситуація. Але поки це незначне підвищення.

"Інша справа, що не підвищувати ставку вони не можуть, оскільки реальна прибутковість капіталу негативна. Це проблема, так, але вона себе проявить протягом якогось середньострокового періоду. Я б сказав, що сьогодні в США, якщо говорити про локальні проблеми, це лише проблема фінансових бульбашок на фондовому ринку. Все інше найближчим часом ефекту не дасть", – резюмував експерт.

У рейтинговому агентстві S&P вважають, що непідвищення ліміту держборгу буде мати для економіки більш катастрофічні наслідки, ніж крах банку Lehman Brothers, який став початком світової фінансової кризи 2008 року.

На даний момент держборг США перевищує 100% ВВП країни. За вісім років правління президента Барака Обами борг країни зріс з 10,63 трильйона майже в два рази.

В умовах зростання ВВП близько трьох відсотків в рік і рекордно низьких ставок ФРС — 0,25-0,5 відсотка, обслуговування боргу не було проблемою. Але в кінці 2016 року ФРС приступила до нормалізації грошово-кредитної політики. За підсумками липневого засідання ставку зберегли на рівні 1-1,25 відсотка річних.

Трамп не раз заявляв, що борг США необхідно скорочувати, однак змушений був погодитися з його збільшенням у світлі зростаючих соціальних зобов'язань адміністрації в рамках бюджету.

Так з середини березня поріг боргу був заморожений на позначці в 19,84 трильйона доларів. Але минулого тижня президент Дональд Трамп підписав закон про його тимчасове підвищення до 8 грудня для допомоги постраждалим від урагану "Харві", куди було виділено понад 15 млрд доларів.

Нагадаємо, за підсумками 2016 фінансового року, який завершився 30 вересня, держборг США зріс на 1,36 трильйона доларів і становив 19,54 трлн дол. Вже тоді прогнозували, що в 2017 році борг досягне чергового історичного рекорду в 20 трильйонів доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme