UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Білорусь оштрафувала активістів за україно-"корабликовий" пікет посольства Росії

У Білорусі суд Мінська оштрафував трьох людей, які протестували під посольством Росії проти агресії Кремля проти України біля Керченської протоки

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на білоруську редакцію "Радіо Свобода".

Журналістці газети "Новий час" Діані Середюк і активістам Євгену Батуру і Світлані Коваленко виписали штрафи по 490 рублів за "участь у несанкціонованому заході" (ст. 23.34 КоАП).

Середюк заявила, що буде оскаржувати вирок.

Пізніше 22 грудня у суді буде оголошено вирок ще двом учасникам акції з корабликами - Денису Урбановичу та Сергію Тарасенку, їх звинувачують за ч.3 ст.23.34 КоАП (повторна "участь у несанкціонованому заході").

Підтримати обвинувачених на суд над прийшли кількадесят людей. Присутні на процесі глава Об'єднаної громадянської партії Микола Козлов і екс-глава партії Анатолій Лебедько встановили на паркан у залі судового засідання паперові кораблики.

Міліція їх прибрала, але люди встановили нові. Це відбувалося кілька разів, поки міліціонери не заявили з посиланням на суддю, що процес не розпочнеться, поки з зали не приберуть кораблики.

На суді Середюк і головний редактор "Нового часу" Оксана Колб заявили, що журналіст висвітлювала акцію, після чого на сайті "Нового часу" з'явився матеріал про подію. На суді вона засвідчила, що була позначена на акції журналістським бейджем, а також надавала редакційне завдання "Нового Часу", копію журналістського посвідчення і фото БелаПАН, на якому видно, як вона фотографує акцію.

Євген Батура заявив, що прийшов на акцію разом з дружиною Діаною Середюк - заради її безпеки.

Світлана Коваленко підтвердила, що вона дійсно залишила три кораблики біля біля російського посольства.

Нагадаємо, 27 листопада люди залишили біля паркану посольства Росії у Мінську паперові кораблики з українською символікою.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme