UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Антимонопольники Польщі розслідують фінансування "Північного потоку-2"

Польське Управління захисту конкуренції та споживачів висунуло звинувачення "Газпропу" і ще п'яти компаніям через фінансування газогону "Північний потік-2"

Про це заявив голова управління Марек Нєхчал, повідомляє Depo.ua з посиланням на RMF24.

На думку управління, шість компаній незаконно утворили консорціум для фінансування будівництва "Північного потоку 2". Незаконно, тому що незважаючи на відсутність згоди польського Управління захисту конкуренції та споживачів у цій справі, вони утворили неформальне співробітництво. Це може означати порушення антимонопольного законодавства.

Нєхчал зазначив, що в управління є документи, які дозволяють висунути обвинувачення.

Він також заявив, що "Газпром" та ще п'ять зацікавлених компаній вже отримали рішення управління та мають 21 день для надання пояснень.

За інформацією управління, діяльність шести компаній, на які поширюється провадження, може бути спробою обійти відсутність згоди на створення спілки, що фінансує будівництво газопроводу.

За даними Управління захисту конкуренції та споживачів, за порушення заборони на створення консорціуму без згоди загрожує штраф у розмірі до 10 відсотків обороту.

Нагадаємо, наприканці березня Німеччина видала пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

Натомість польські політики намагаються активно мобілізувати інші країни Європи до протидії реалізації російського проекту "Північний потік-2".

Тим часом Данія хоче пов'язати згоду на будівництво "Північного потоку-2" з питанням України та російськими гарантіями Києву.

Довідка: Дочірнє підприємство російського газового монополіста "Газпром" Nord Stream 2 має намір почати будівництво в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року. Угоди щодо фінансування проекту газогону "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).

Протяжність трубопроводу з пропускною здатністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він буде з'єднувати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща та Україна, серйозні питання залишаються і в Єврокомісії. Між тим Німеччина наприкінці березня видала остаточний дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme