UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Адронний колайдер виявив дві нові частинки і ознаки третьої

На Адронному колайдері вчені, які працюють в експерименті Large Hadron Collider beauty (LHCb), спостерігали дві нові частинки, а також побачили ознаки третьої

Про це повідомляє Naked-science з посиланням на ЦЕРН, інформує Depo.ua.

"Двома новими частинками, передбаченими стандартною кварковою моделлю, виявилися баріони, що належать до того ж сімейства частинок, що і протони, що використовуються в експериментах по зіткненню частинок на БАК", – йдеться в повідомленні.

Велика частина Всесвіту складається з баріонів, включаючи протони і нейтрони – частинки, що складаються з трьох фундаментальних частинок, названих кварками, що відрізняються за типами: верхній, нижній, дивний, зачарований, чарівний та істинний.

Протони складаються з двох верхніх кварків і одного нижнього кварка, тоді як нейтрони – з одного верхнього і двох нижніх кварків. У двох нових частинок, виявлених на БАК зараз, дещо інший склад. Частинки назвали Σb(6097)+ Σb(6097), вони складаються з двох верхніх кварків і одного чарівного кварка і двох нижніх кварків і одного чарівного кварка, відповідно.

Нові спостереження стали першими, під час яких вченим вдалося зареєструвати ці частинки. Як з'ясувалося, вони приблизно в шість разів масивніше протона.

Що стосується третьої можливої частки, то дослідники вважають, що це може бути незвичайна складова частинка під назвою тетракварк. Це екзотичний вид мезона, зазвичай складається тільки з двох кварків. Тетракварк же складається з чотирьох кварків, а точніше – з двох кварків і двох антикварків.

Великий адронний коллайдер – це прискорювач заряджених частинок на зустрічних пучках, призначений для розгону протонів і важких іонів (іонів свинцю) і вивчення продуктів їх зіткнень. Коллайдер побудований в CERN (Європейська рада з ядерних досліджень), розташованій поблизу Женеви, на кордоні Швейцарії та Франції. ВАК є найбільшою експериментальною установкою у світі. У будівництві та дослідженнях брали і беруть участь більше 10 тисяч вчених і інженерів більш ніж із 100 країн.

Нагадаємо, 30 березня у Великому адронному колайдері з'явилися перші в 2018-му році пучки протонів, що стали вважати стартом сьомого року роботи прискорювача.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme