У Франції запрацював закон, який дозволяє ігнорувати роботу у неробочі години

У Франції набрав чинності закон, що дозволяє працівникам ігнорувати електронне листування по роботі у неробочі години
Depo.
3 січня 2017 14:25
ФОТО: depo.ua

Мета запровадження закону – подолати негативні наслідки для здоров'я і приватного життя людей, які "завжди на зв'язку" і не можуть розслабитись навіть після роботи, на вихідних чи у відпустці, передає Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Технологічний розвиток сприяв тому, що межа між офісними і вільними годинами практично стерлася, хоча офіційно у Франції один з найкоротших у Європі робочих тижнів – 35 годин.

Опитування компанії Eléas продемонструвало, що 60% працівників виступали за ухвалення закону про регулювання комунікацій по роботі. У тому ж опитуванні з'ясувалося, що 37% працівників залишаються "на зв'язку" і позаробочі години.

Цей закон, що став частиною пакету непопулярних реформ, запропонованих урядом, – єдиний, що не спричинив протести працівників.

Згідно з ним, кожна компанія, де працює 50 і більше людей, має вжити заходів для регулювання комунікацій, щоби забезпечити справедливий баланс між роботою та відпочинком.

Щоправда, критики кажуть, що у законі не прописані потенційні штрафи чи інші заходи покарання компаній, які не втілюватимуть його у життя.

Французи – не перші, хто вдається до подібного кроку. Наприклад, схожі системи існують у Німеччині на рівні різних компаній.

Так, у компанії "Фольксваген" внутрішні сервери припиняють приймати повідомлення на адресу працівника за півгодини після того, як офіційно завершується його робочий день. Вони знову вмикаються за півгодини до початку наступної зміни.

Тобто навіть якщо начальник захоче "дістати" підлеглого після роботи чи у вихідний, йому це не дозволить "розумний" сервер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ