UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський виступив у Раді: про що говорив

Президент Володимир Зеленський виступив із нагоди Дня Конституції України із годинною промовою у Верховній Раді, де говорив про протистояння росії, вступ України в ЄС та НАТО

Журналіст відділу новин
Зеленський виступив у Раді: про що говор…
Володимир Зеленський

Про це інформує Depo.ua.

Про Українську доктрину

Ми потребуємо доктрини для нашої держави, яка має відповідати на всі фундаментальні питання про Україну і наше майбутнє — і нам самим, і нашим сусідам, і кожному у світі. Ми потребуємо нової системи, нових правил, нових можливостей. Хочу запропонувати до загальнонаціонального обговорення основні орієнтири: філософія нашої перемоги, глобальність української безпеки, політика героїв, політика справедливості, трансформація за 10 років.

***

Зараз у складі Сил оборони служать близько мільйона наших людей. Ніхто не має права визначати долю України, не питаючи їх. Прошу кожного і кожну, наскільки дозволяють умови війни, взяти участь у загальнонаціональній дискусії.

Про перемогу

Перемога України — це звільнення від російської окупації всієї нашої території. Це вигнання з усієї території України всіх російських військових формувань, найманців та бойовиків. Повернення в Україну всіх наших людей, які були захоплені у російський полон або депортовані. Це відновлення суверенітету України у межах міжнародно визнаних кордонів без будь-яких обмежень суверенних прав України. Україна сама обиратиме альянси для себе та своє майбутнє. Очевидно — у ЄС та НАТО.

***

Ми маємо бути свідомі того, що шлях до перемоги буде важкий. Поки ніхто не може сказати, коли ми пройдемо його до кінця. Але повинна бути національна згода щодо визначення перемоги.

***

Перемога України звільнить світ від такої проблеми, як небезпечна росія. Українська перемога — це гарантії безпеки та відновлення територіальної цілісності для Молдови. Історичний шанс для цілісності Грузії. Нова сила для всього Південного Кавказу. Це воля та спокій для Білорусі. Щобільше — звільнення від російської окупації Криму та гарантована безпечне Чорне море разом із поразкою рашизму дадуть необхідну енергію, щоб Балто-Чорноморська вісь запрацювала на рівні своїх реальних безпекових, економічних та культурних можливостей. 

Українська перемога — це гарантія безпеки і захист від зовнішніх маніпуляцій — силових чи політичних — для всієї Центральної Азії. Це шанс для Близького Сходу на деескалацію терору. Це гарантія, що країни Африки — від Лівії до ЦАР — перестануть грабувати російські головорізи.

Про реінтеграцію окупованих територій

Для кожного звільненого від російської окупації регіону потрібна своя дуже детальна, одночасно цілісна візіонерська політика трансформації. Новий вільний український Крим. Який він? Чи може він стати новою Каліфорнією у Європі? Місцем, яке приваблює таланти, із кластером сучасних технологічних компаній? Кримом, який працює цілий рік, а не три місяці.

Новий вільний Донбас — чи буде він індустріальним? Нове вільне українське Приазов'я — що саме буде приваблювати людей їхати на цю частину нашої країни?

Про міжнародні інституції

Наявні міжнародні інституції нездатні забезпечити дію міжнародного права. Але за час цієї війни ми створили разом із нашими союзниками, партнерами оборонні, санкційні, гуманітарні, фінансові коаліції, які заповнюють дефіцит рішучості, який об'єктивно існує на глобальному рівні.

***

Агресор досі присутній в організаціях, які повинні захищати від агресії. Зокрема це ООН, де росії досі дозволено мати вплив у тих чи інших структурах, де росія зловживає місцем постійного члена Радбезу та правом вето. Деякі держави та лідери світу досі, на жаль, озираються на росію при ухваленні власних рішень. Це можна назвати абсурдним та ганебним самообмеженням суверенітету. Українці довели, що росію не варто боятися. росія програє, коли зустрічає сміливий та впевнений спротив.

Про ЄС

Україна вже історично посилила ЄС, надала європейському єднанню такої сили, якої ніколи не було. Кожен постулат, заради якого був створений ЄС, зараз працює по максимуму за увесь час його існування. Український компонент — це те, чого не вистачало ЄС.

***

ЄС — економічна та інституційна безпека для України, а Україна для ЄС — це фактор єднання. Аналогічно буде і з НАТО. Вже зараз Україна є донором моральної сили. Кожен, хто співпрацює з Україною, стає співзахисником міжнародного порядку та загальнолюдських цінностей.

Про НАТО

Протягом років НАТО мало дві фундаментальні слабкості. По-перше, існував сумнів, чи реально запрацює 5-та стаття договору про НАТО. По-друге, багато хто у світі не сприймав і не сприймає НАТО як оборонний альянс, приписуючи йому унаслідок пропаганди якісь агресивні цілі. Вступ України в Альянс надійно ліквідує ці дві слабкості.

***

Вже ніхто не сумнівається, що Україна може захистити себе і своїх союзників. Після перемоги України союзники хотітимуть, щоб наші бойові бригади розміщувалися на землі наших сусідів. НАТО гарантуватиме безпеку для України, а наші Сили оборони гарантуватимуть безпеку та захист для інших членів НАТО.

***

Для росії нині було б правильним просити, щоб Україну прийняли в НАТО. Бо члени НАТО обороняються, а не знищують. Держави НАТО захищають народи, а не кидаються на сусідів, щоб знищити їхнє майбутнє. росія, як агресор, це знає краще за всіх. росія, яка входить в епоху заколотів і системної слабкості, як ніхто зацікавлена в безпеці на своїх міжнародно визнаних кордонах. А отже, і росія теж зацікавлена в Україні в НАТО.

Про росію

Уже навіть внутрішні сили самої росії перестали озиратися на кволого господаря Кремля. Божевілля путіна призвело до того, що він сам заграв себе у глухий бункер. Через свою слабкість. Тому абсурдно озиратися на такого неспроможного керівника неспроможної держави.

***

Що буде із самою росією після нашої перемоги? Я вважаю, що українців не має хвилювати, чи подолає свобода стіни кремля. Українців хвилює тільки те, щоб ніколи знову російський реваншизм не перетнув кордонів нашої вільної держави, і ми це забезпечимо.

Про оборону

Україна матиме необхідну зброю, щоб захистити себе та союзників від будь-яких російських посягань. Україна матиме достатньо потужний ВПК, який забезпечуватиме потреби нашої армії, флоту, повітряний щит, безпеку у кіберпросторі. На дні Чорного моря вже є дуже вагомий доказ спроможності України як держави, яка виробляє ракети — "Нептуни".

***

Безцінний досвід українських військових має ефективно використовуватися у процесі гарантування світові безпеки. Наші воїни, які бажають продовжити служити Україні після війни, можуть бути впевнені — у держави буде такий запит.

***

Ми розробляємо платформу для експорту українських оборонних знань.

***

Україна потребує принципово нової системи військової освіти. Реальна практика буде новою основою.

Про реабілітацію

Україна має створити найсильнішу у Європі галузь реабілітації. Це стосується як будівництва реабілітаційних центрів, так і підготовки відповідних кадрів. Держава сприятиме створенню необхідної кількості робочих місць.

***

Всі найкращі світові практики, найбільш ефективні політики — всі рішення, якими б складними чи незвичними вони б не здавалися для нас, мають бути застосовані в Україні, щоб українцям не довелося терпіти біль, стрес та травми війни. Зокрема, маємо нарешті чесно легалізувати для всіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу.

Про економіку

Конкретна мета для ВВП України — трильйон доларів. Це дуже, дуже, дуже висока планка. Виглядає, начебто нереально. Але потенціал України здатен це забезпечити. Україна відмовиться від ідеї, нібито праця українців має бути дешевою. Ми ставимо за мету, досягти такого рівня оплати праці, який можна було б визначати за формулою сусіди у ЄС + 30%.

Про освіту

Нація, яка хоче бути лідером, робить освіту лідером, чесною. Мовою глобальної співпраці є англійська. Це мова глобального бізнесу, науки, спілкування. Я вніс у Верхову Раду відповідну законодавчу ініціативу щодо англійської мови в Україні. 

Про підтримку батьківства

Україна потребує нової політики підтримки батьківства та дитинства. Друга і третя дитина у родині — це щастя, а не обмеження можливостей. Україна буде підтримувати батьківство на всіх етапах. Робитиме все, щоб саме сімейне виховання дітей було визначальною рисою виховання дітей в Україні. Наша країна — не для інтернатів.

Про справу Катерини Гандзюк

Ми маємо говорити чесно: якби не рішучий тиск та постійна увага громадянського суспільства і друзів Катерини, якби не акції різного характеру, акції протесту та заклики покарати замовників злочину, справедливість була б знищена іще на початку.

***

Державні інституції, зокрема судові та правоохоронні, повинні пройти таку трансформацію, яка убезпечить наше суспільство від несправедливості.

Про війну та протистояння росії

Це честь — бути українцями, здобувати славу для України і це честь, яка зобов'язує перемогти та збудувати Україну перемоги. І ми це зробимо обов'язково. Мільйони українців та українок, сучасні покоління нашого народу, яких історія благословила можливістю реалізувати мрію українських героїв різних часів, які боролися за свободу та незалежність для України та за справедливість для всіх нас. Все зараз у наших руках. І Україна буде державою-переможцем.

***

Ніколи знову — ключовий принцип Української доктрини щодо росії. У тому числі це стосується і старої духовної залежності. Духовна незалежність України буде забезпечена на 100%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme