UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні запустять програму з вивчення англійської мови для всіх громадян

Кабмін готує до запуску програму з вивчення англійської мови, яка буде доступною для всіх — незалежно від фінансового стану чи місця проживання

В Україні запустять програму з вивчення…

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Depo.ua

Глава уряду запевняє, що ця програма буде з індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів.

"Ми відкриваємо двері до нашого спільного кращого майбутнього, де Україна буде на одному рівні з розвинутими державами світу, де ми будемо говорити з ними однією мовою в буквальному сенсі", — сказав прем’єр. 

За його словами, зараз близько половини українців зовсім не володіють англійською мовою, а вільно послуговуються нею лише 20% громадян. 

Утім, каже Шмигаль, англійська мова допоможе державі краще взаємодіяти з іноземними партнерами, а українському бізнесу — знаходити нові ринку збуту й мільярдні інвестиції. 

Також він зазначив, що у Європейському Союзі держслужбовці володіють англійською в діапазоні від B1 до C2. В Україні ж обов’язково знати англійську мають лише держслужбовці категорії "А". 

Шмигаль назвав "вимогою часу", щоб усі керівники знали англійську на рівні, не нижчому ніж B2: "Особливо це важливо для тих, хто відповідальний за спілкування з партнерами".

За словами прем’єр-міністра, в уряді пропонують поступове впровадження англійської мови в офіційний простір. Однак згодом знання англійської мови в Україні "стане повсюдним", додав він. 

Нагадаємо, у червні 2023 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону, яким прагне закріпити статус англійської як "мови міжнародного спілкування".

Згідно з пояснювальною запискою, порівняно з іншими країнами Європи Україна відстає в готовності громадян спілкуватися іноземною мовою, зокрема англійською. 

"Трансформація статусу англійської мови в Україні — це необхідність і стратегічний крок до повноцінного членства нашої держави в ЄС, адже знання англійської мови — ключова компетенція в умовах глобалізаційних змін", — йдеться в законопроєкті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme