UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні готуватимуть спеціалістів із протезування

Міністерство охорони здоров’я затвердило дві нові спеціалізації для магістрів у медичних закладах вищої освіти — "Лабораторна діагностика" і "Протезування-ортезування"

В Україні готуватимуть спеціалістів із п…

Про це йдеться на сайті відомства, передає Depo.ua.

Нові спеціалізації будуть діяти у межах спеціальності "Технології медичної діагностики та лікування". Ця програма відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти (ISCED).

"Через війну, розв’язану росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей внаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження як професії протезиста-ортезиста, так і системи підготовки цих фахівців є вкрай важливим для системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя", — пояснили у МОЗ.

Із запровадження підготовки протезистів-ортезистів, перед відомством стоятимуть інші важливі завдання, зокрема:

  • затвердити нову редакцію стандарту магістра за спеціальністю "Технології медичної діагностики та лікування" з вимогами до змісту освіти протезиста-ортезиста;
  • запровадити у закладах вищої освіти магістерські та післядипломні програми з підготовки протезистів-ортезистів. Наразі це готові зробити Львівський, Тернопільський та Харківський медуніверситети;
  • передбачити місця держзамовлення на підготовку нових спеціальностей спільно з Міністерством економіки;
  • розробити державний кваліфікаційний іспит "Крок-2" та об’єктивний структурований практичний іспит для атестації протезистів-ортезистів відповідно до міжнародних стандартів.

Раніше Мінекономіки внесла до Класифікатора професій низку пропозицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом. Серед них, зокрема, була професія протезиста-ортезиста.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme