UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В ІМІ не побачили масових порушень прав журналістів у першому турі

Перший тур виборів Президента України 31 березня 2019 року відбувся в цілому з дотриманням законних професійних прав журналістів
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на результати моніторингу Інституту Масової Інформації (ІМІ) за підсумками дня голосування.

 

Випадки ж порушень, що були зафіксовані експертами під час виборів, носили поодинокий характер.

 

Загалом ІМІ зафіксував 6 випадків порушення прав журналістів під час першого туру президентських виборів (для порівняння, на виборах Президента України 2014 року було зафіксовано 7 випадків). З них 4 випадки були перешкоджанням, 1 – погроза, та 1 кібератака на сайт регіонального медіа.

 

На думку виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, мала кількість порушень свободи слова у день виборів може свідчити про відсутність серйозних намірів фальсифікувати голосування чи приховати інформацію від суспільства.

 

"У той же час, журналісти також були більш поінформованими про свої права, і звертались до міліції або до ОВК у випадках порушень", – зазначила вона.

 

На гарячу лінію ІМІ, яка працювала цілодобово в день виборів, надійшло 8 звернень. З них 4 звернення стосувалися особливостей фото- та відеозйомки на дільницях, і 4 звернення – допуску журналістів в приміщення ДВК та у квартиру, де голосував виборець, нездатний пересуватися самостійно.

 

ІМІ наводить такий перелік зафіксованих випадків порушень: у Кропивницькому на дільниці №350915, що розташована в приміщенні колегіуму, голова комісії спробувала не пустити спостерігачів та журналіста на передвиборче засідання о 6:45.

 

У Дніпрі на одній з виборчих дільниць член виборчої комісії вимагав від знімальної групи місцевого 34-го каналу акредитації для висвітлення виборчого процесу. Вирішити всі суперечки вдалося тільки після того, як у справу втрутилася голова дільничної комісії, яка дозволила журналістам виконувати свою роботу.

 

Нагадаємо, 31 березня, у день виборів президента України, спостерігачі КВУ повідомляли про факти фотографування заповнених бюлетенів, що є порушенням чинного законодавства, а також про протестне голосування, помилки в роботі ДВК та проблеми зі списками виборців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme