UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українська делегація обговорювала в Єврокомісії способи звільнення полонених моряків

Тема звільнення з полону українських військових моряків, які були захоплені Росією під час агресії в районі Керченської протоки 25 листопада, була однією з головних під час переговорів з представниками Єврокомісії

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за підсумками робочого візиту до Брюсселя, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Безумовно, це одне з тих питань, яке ми обговорювали дуже чітко. Йдеться про те, в який спосіб вимагати від Російської Федерації повернення наших моряків, поводження з ними як з військовополоненими відповідно до Женевських конвенцій. Ми розглядаємо різні варіанти. Я мала також зустрічі з представниками Європейського парламенту з різних партій і груп, ми говорили, як допомогти цьому процесу з політичної точки зору", - зауважила урядовець.

Вона повідомила також, що мала зустріч із представниками всіх 28 країн-членів Європейського Союзу, а також інших країн-партнерів, під час якої проінформувала про розвиток ситуації у Керченській протоці 25 листопада, про прийняті Україною рішення та її очікування від європейських партнерів.

"Ця тема також буде обговорюватися під час зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яка відбудеться наступного тижня і на яку запрошений наш міністр (Павло) Клімкін, а також, імовірно, під час Європейської Ради 13-14 грудня цього року", - повідомила український урядовець.

За її словами, Україна представила на розгляд європейських партнерів власне бачення, якими можуть бути ефективні засоби впливу на Російську Федерацію, що могли б стати адекватною відповіддю на військову агресію Росії проти українських кораблів і їх екіпажів у районі Керченської протоки.

"Такі заходи можуть стосуватися як окремих портів або компаній, так і окремих осіб, які були пов'язані з прийняттям рішення про напад на українські кораблі. Відповідно, вони мають також стосуватися й тих, хто весь цей час ускладнює для нас можливості користування вільною навігацією на морі, що є повністю заборонено міжнародним правом", - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходяться в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme