UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна показала ОБСЄ, як корабель Росії таранить українське судно

Під час спецзасідання в ОБСЄ українська делегація продемонструвала країнам-членам відео провокації-тарана російським прикордонним кораблем "Дон" українського рейдового буксира "Яни Капу" біля Керченської протоки

Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Під час засідання ми, зокрема, продемонстрували відео однієї з атак російських військових на корабель українських ВМС, рейдовий буксир "Яни Капу", - зазначив він.

Прокопчук наголосив, що ця атака російських військових була неспровокованою, а українські кораблі здійснювали похід відповідно до свободи судноплавства та згідно з усіма нормами двосторонніх і міжнародних угод та правил мореплавства.

В подальшому, вже після тарану, українські кораблі переконавшись у неспроможності пройти через заблоковану Керченську протоку, направилися назад в напрямку Одеси. Однак на зворотному курсі їх почали переслідувати російські кораблі, які відкрили вогонь та висадили спецпризначенців для захоплення кораблів ВМС України, що відбулося вже поза 12 мильною зоною. В результаті шестеро українських моряків було поранено, двоє з яких серйозно, один в критичному стані.

Під час засідання Постійної ради ОБСЄ український дипломат також наголосив, що Україна розглядає російські дії проти українських ВМС 25 листопада як акт збройної агресії.

"Вчорашні агресивні дії Росії є брутальним порушенням положень Статуту ООН, Гельсинського заключного акту, конвенції ООН з морського права та ряду інших багатосторонніх та двосторонніх угод. Цей останній акт агресії Росії ставить під ризик весь процес мирного політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського конфлікту", - сказав Прокопчук.

Він додав, що Україна залишається відданою саме політико-дипломатичному врегулюванню українсько-російського конфлікту, який передбачає повне виконання Мінських угод та деокупацію Криму. Водночас дипломат нагадав країні-агресору на невід'ємне право на самооборону, як це передбачається у Статуті ООН.

Нагадаємо, ОБСЄ хоче, аби Україна і Росія вирішили керченську проблему на дипломатичному рівні.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Спочатку повідомляоося про шість поранених українських моряків, у важкому стані - двоє. Всього в трьох суднах, захоплених Росією, 23 людини.

Та Росія підтверджує поранення трьох моряків.

Захоплені українські кораблі пришвартували в окупованій Керчі.

26 листопада Рада підтримала введення воєнного стану у 10 областях.

На екстреному засіданні Радбезу ООН країни ЄС вимагали від Росії звільнити затриманих моряків.

За фактом агресивних дій Росії у Керченській протоці СБУ порушила справу за ст. 437 Кримінального кодексу України "Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни". Особовий склад СБУ приведений у повну бойову готовність.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme