Україна і США створять робочі групи для протидії російській агресії (ЗАЯВА)

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і держсекретар США Майк Помпео домовились про створення трьох нових двосторонніх робочих груп, які зосередяться на питаннях безпеки і протидії агресії Росії, правах людини та інших питаннях

Про це йдеться у спільній заяві Комісії стратегічного партнерства Україна - США за підсумками зустрічі Клімкіна і Помпео, яка засідала 16 листопада, інформує Depo.ua з посиланям на сайт МЗС.

Під час зустрічі сторони наголосили на потребі посилення спроможності України протидіяти російській агресії, а також підтвердили важливість Мінських домовленостей.

Крім цього, вони наголосили на необхідності відновлення контролю України над своїми територіями, які тимчасово окуповані або контролюються Росією - Кримом та окремими районами Донбасу.

"Обидві сторони вирішили, що розміщення повноцінних сил міжнародної безпеки під мандатом ООН на підконтрольних Росії територіях Донбасу, включно із українсько-російським кордоном, створить необхідні безпекові умови для повної імплементації Мінських домовленостей", - йдеться у заяві.

США вчергове підтвердили свою позицію щодо невизнання анексії Криму та засудили агресивні дії Росії в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці. Також Вашингтон підтвердив підтримку санкцій проти Росії.

Крім цього, Україна і США домовилися про зміцнення військово-технічної співпраці і надання США військової допомоги.

Клімкін і Помпео заявили, що у 2019 році між країнами продовжиться співпраця у галузі безпеки, зокрема, допомога на протидію втручанню Росії у вибори, спільні навчання і взаємодія у галузі кібербезпеки.

Вони висловили сподівання на подальше зміцнення стратегічного партнерства між країнами і домовилися провести наступне засідання Комісії стратегічного партнерства у Києві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США