UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українцям розповіли, чого чекати від курсу гривні та співпраці з МВФ до кінця 2020 року

Голова Ради Національної банку України Богдан Данилишин розповів, що варто чекати громадянам від держави у економічній сфері

Свій аналіз він оприлюднив у Facebook, інформує Depo.ua.

За його словами, важливим фактором успішності реформ є залагоджена робота та взаємопідтримуюча політика всіх гілок влади.

Данилишин наголосив, що співпраця з МВФ продовжуватиметься і надалі.

"Підтримка міжнародних партнерів залишається одним із найбільш вагомих чинників макрофінансової стабільності в Україні. Очевидно, базовий сценарій з отриманням двох траншів до кінця поточного року – у вересні та у грудні – є малореалістичним. Найімовірніше, ми можемо розраховувати на отримання одного траншу у 4 кварталі 2020 р." – зауважив він.

Данилишин зазначив, що пріоритетом програми з МВФ має бути підтримка реформ, спрямованих на забезпечення стійкого економічного зростання та підвищення добробуту громадян України.

"Курс гривні до кінця поточного року залишатиметься близьким до нинішніх значень. Позитивне сальдо поточного рахунку підтверджує відсутність тиску фундаментальних чинників на знецінення курсу гривні, а відповідно, і на посилення інфляційного тиску", – написав Голова Ради Національної банку.

На його думку, уряду спільно з Національним банком потрібно відпрацювати план дій для залучення інвестицій в реальну економіку з метою забезпечення її зростання та збільшення кількості робочих місць в країні.

Окрім цього, він повідомив, що банківська система є та залишатиметься стабільною.

"Викликає захоплення те, що новий голова НБУ пріоритетом своєї діяльності ставить не тільки макрофінансову стабільність, але і відновлення економічного зростання. Високі показники ліквідності та капіталізації банків свідчать про значний потенціал банківської системи в контексті фінансової підтримки економіки", – додав він.

Данилишин вважає, що для активації цього потенціалу та відновлення кредитування Національний банк разом з урядом повинні забезпечити комплексний перегляд монетарного інструментарію та державних програм для ефективного спрямування фінансових ресурсів у реальний сектор.

Він запевнив, що Рада Національного банку активно працює над розробленням пропозицій уряду та Національному банку щодо врегулювання актуальних проблем розвитку банківської системи та створення надійного фундаменту для прискорення економічного зростання.

"За період з березня 2020 року Радою було надано понад 100 практичних рекомендацій щодо удосконалення державної політики у монетарній та фіскальній площинах. Значна частина з них вже була врахована у рішеннях Національного банку, Уряду та центральних органів влади. Нашим наступним кроком стане розроблення та інформування Верховної Ради України про Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу, які на цей час перебувають на стадії громадського обговорення, і будуть затверджені у фінальній редакції до 15 вересня 2020 року", – повідомив він.

Нагадаємо, дещо раніше в МВФ розповіли, що досі дискутують з урядом України про терміни реформ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme