UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Українці не повернуться: у США занепокоєні наступом на трудові права та профспілки у розпал війни

Урізання прав працівників перешкоджатиме зусиллям української бізнес-спільноти після війни повернути додому професіоналів, які зараз виїхали за кордон

Журналіст відділу новин
Українці не повернуться: у США занепокоє…
У США занепокоєні ситуацією із профспілками в Україні

Про це в інтерв’ю виданню Inside U.S. Trade заявила міжнародний директор Американської федерації праці - Конгресу виробничих профспілок (AFL-CIO) Кеті Файнголд.

"Антипрофспілкова напруженість ... існувала і до війни, і я думаю, що урядовці використовують поточну кризу для подальшого підриву прав трудящих", - сказала Файнгольд. Вона закликала Офіс торгового представника США допомогти забезпечити, щоб права трудящих займали центральне місце в остаточному відновленні України. На її думку, урізання прав працівників перешкоджатиме зусиллям української бізнес-спільноти після війни повернути додому професіоналів, які зараз виїхали за кордон.

"Ви не зможете повернути людей назад до вашої країни, якщо вони не матимуть базового захисту та прав", - стверджує Файнголд. У довгостроковій перспективі, додала вона, забезпечення економічної стабільності працюючих буде ключовим для створення стабільності в країні в цілому.

До слова, AFL-CIO не раз зазначала це в офіційних заявах та листах до українського уряду.

"Боротьба України за демократію має бути цілісною. Профспілки зіграють важливу роль у відбудові країни, і уряд України не може піти шляхом знищення міжнародно визнаних прав працівників через ідеологічну програму кількох ультравільних ринкових, лібертаріанських чиновників, які використовують війну, щоб просувати свою програму ліквідації спілок. Так само війна не повинна використовуватися як прикриття для інтересів багатіїв в Україні, щоб вичавити більше прибутків з українських робітників, багато з яких приносять великі жертви, служачи своїй країні", - писала президент AFL-CIO Ліз Шулер.

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року парламент розглянув понад 27 законопроектів, які обмежують або скасовують права працівників і профспілок. Один з них передбачає конфіскацію майна Федерації профспілок України та всіх її профспілок, багато з якого використовуються для розміщення внутрішньо переміщених осіб. 

Тиск проявляється не тільки в зміні законодавства - відбуваються також обшуки та вилучення документів, відкриття кримінальних справ, вручення підозр, допити та навіть арешти  профспілкових діячів. У профспілках відзначають: яскравим прикладом процесу криміналізації стало вручення підозри та взяття під варту заступника голови ФПУ Володимира Саєнка. За те, що він як посадова особа виконував свої функціональні обов’язки і рішення колегіальних органів.

Саєнко вже місяць перебуває за гратами, розгляд апеляції щодо зміни запобіжного заходу переносили чотири рази. Близькі та рідні Саєнка не можуть його відвідати – їм відмовлять у побаченні. До цього варто додати і непідйомну суму застави у 124 мільйони. ФПУ розцінює тиск на профспілки та їхніх членів як переслідування за активну правозахисну позицію.

Профспілкові діячі та експерти зауважують, що європейський вектор розвитку Україна відстояла під час Євромайдану. І тепер, стримуючи російську агресію та захищаючи як свій народ, так і весь демократичний світ, продовжує це робити. Тож буде вкрай несправедливо, якщо через деяких чиновників, які нехтують європейськими принципами побудови держави – правової, соціально орієнтованої, з розвиненою громадянською спільнотою, під загрозою опиниться майбутнє України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme