UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна вимагає відводу головуючого судді у справі про "скіфське золото"

Україна подала клопотання про відвід головуючого судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу щодо "скіфського золота"
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства юстиції.

"6 вересня 2019 р. держава Україна звернулася до судді з клопотанням про самовідвід, водночас просила відреагувати на це клопотання до 11 вересня. 12 вересня секретар суду повідомив державу Україну, що головуючий суддя не вбачає підстав для самовідводу. 13 вересня держава Україна подала клопотання про відвід судді до Апеляційного суду Амстердама", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Міністерству юстиції раніше стало відомо про існування обставин, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді.

Зокрема, за інформацією Мін'юсту, головуючий суддя Апеляційного суду Амстердаму протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії "Промнефтьстрой" у справі проти ВАТ "НК "ЮКОС ", тобто, фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь "Промнефтьстрой".

"Представництво інтересів "Промнефтьстрой" він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв (у нинішній справі щодо "скіфського золота" – ред.)", – наголосили у Мін'юсті.

У відомстві розповіли, що за результатами розгляду цієї справи голландський суд відмовив у визнанні та зверненні до виконання на території Королівства Нідерландів рішення Московського арбітражного суду 2006 року про визнання ВАТ "НК "ЮКОС" банкрутом та продаж акцій голландської структури ВАТ "НК "ЮКОС" ("Yukos Finance B.V.") компанії "Промнефтьстрой".

"Голландський суд визнав, що банкрутство ВАТ "НК "ЮКОС" було сфабриковано російською владою в порушення фундаментальних принципів права", – наголосили в українському Мін'юсті.

Нагадаємо, 16 липня апеляційний суд Амстердаму виніс попереднє рішення у справі про "скіфське золото", постановивши, що потребує додаткової інформації від сторін.

Довідка: Виставка "Крим: золото і таємниці Чорного моря", в якій налічувалося понад 500 експонатів з кількох музеїв Криму, була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з 7 лютого по 31 серпня 2014 року, однак через анексію Росією Криму не повернулася в кримські музеї.

Колективний позов про повернення експонатів до музею Алларда Пірсона подали чотири кримські музеї. Українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна. Музей в Нідерландах вирішив не передавати експонати до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року постановив повернути українській державі експонати виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря".

Судді вирішили, що золото залишиться у музеї Пірсона ще впродовж трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію, адже ще до вердикту обидві сторони заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення суду по "скіфському золоту".

У Києві очікують, що експонати повернуться в Україну після завершення всіх розглядів. Українська влада заявляла, що ці експонати повернуть в кримські музеї після деокупації півострова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme