UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна в ОБСЄ викрила маніпуляції ФСБ щодо стану повернутих кораблів

Українська делегація в ОБСЄ продемонструвала країнам-учасницям порівняльний аналіз відеозапису ФСБ РФ щодо стану переданих Україні захоплених кораблів ВМСУ та їх дійсного технічного стану, довівши, що ця зйомка має маніпулятивний та тенденційний характер

Це відбулося під час засідання Форуму ОБСЄ зі співробітництва у сфері безпеки, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Реагуючи на відеозйомку, продемонстровану російською делегацією під час засідання Форуму зі співробітництва у сфері безпеки 26 листопада, ми б хотіли надати порівняльний аналіз, який демонструє справжній стан переданих Україні захоплених малих броньованих артилерійських кораблів (МБАК) "Нікополь" та "Бердянськ", а також буксира "Яни Капу", – заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

За його словами, відеозйомка захоплених українських кораблів була зроблена "таким чином та під таким ракурсом, який дозволяє мінімізувати або в деяких випадках приховати пошкодження МБАК та буксира, які були отримані під час затримання в Керченській протоці".

Зокрема, відео від ФСБ було знято так, щоб приховати пошкодження рубки управління МБАК "Бердянськ" (по лівому борту) та пробоїни корпусу МБАК "Бердянськ".

"Зовнішній вигляд МБАК та буксира свідчить про те, що вони були спеціально підготовлені для проведення відеозйомки, або вона проводилась через кілька днів після захоплення (орієнтовно – в листопаді 2018 року)", – повідомив український дипломат.

За його словами, з метою покращення вигляду внутрішнього стану корабля (кубрика) та створення візуального ефекту нібито існування порядку, на ньому були навіть замінені штатні ковдри синього кольору на ковдри сірого кольору (які використовуються у ВМФ РФ). Також для доповнення візуального ефекту вигляду у кубрику було розміщено верхній одяг цивільного зразка, які не використовуються військовослужбовцями ВМС ЗСУ. При цьому на відео не показано, що вкрадено плафон освітлення кубрика.

Також на відео російської ФСБ було показано наявність обладнання в туалеті МБАК "Нікополь", зокрема, наявність на відео насоса унітазу. Однак насправді на повернутому катері цей насос відсутній, зазначив Лоссовський, продемонструвавши відповідне фото.

"На відеозйомці ФСБ усі елементи внутрішнього обладнання були показані у зачиненому вигляді, що не дозволяло оцінити їхню комплектність та працездатність, зокрема щит електроживлення на МБАК "Бердянськ". Водночас зсередини видно, що з нього викрадені елементи, які містять дорогоцінні метали", – заявив український дипломат.

Про маніпулятивний і тенденційний підхід ФСБ до зйомки відео свідчить і те, що на цьому записі показано камбуз МБАК "Бердянськ" у задовільному стані. Хоча насправді він не в задовільному стані та не може використовуватися за призначенням.

"Особливої уваги заслуговує відеозйомка ходової рубки МБАК "Бердянськ", де встановлено високовартісне радіолокаційне обладнання та обладнання зв’язку, навігації і системи управління катером. Навіть на відео ФСБ не вдалося приховати відсутність на штатних місцях радіостанцій Harris (виробництво США) – 3 комплекти; радіостанції ICOM (виробництво Японія) – 1 комплект; радіостанції Motorola (виробництво США); навігаційної РЛС FURUNO (виробництво Японія) – 1 комплект", – повідомив заступник очільника місії України при ОБСЄ.

Крім того, на російській відеозйомці видно, що з ходової рубки викрадені (демонтовані) морський годинник та кренометр. Хоча до захоплення МБАК ці прилади були розміщені в ходовій рубці.

"За результатами проведення порівняльного аналізу, а також перевірки та зіставлення наявної інформації, відповідно до складеного акта перевірки укомплектованості захоплених МБАК "Нікополь", "Бердянськ" та буксира "Яни Капу", можна зробити очевидний висновок про те, що відеозйомка ФСБ РФ переданих український стороні захоплених раніше плавзасобів носить маніпулятивний та тенденційний характер, метою якого є приховування від суспільної та міжнародної думки їх реального стану та фактів розкрадання і мародерства обладнання, яке встановлене на даних кораблях ВМС ЗС України", – підкреслив у Відні заступник очільника української місії при ОБСЄ.

Нагадаємо, 26 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що під час телефонної розмови із очільником Росії Володимиром Путіним, було обговорене питання повернення технічного обладнання із захоплених українських кораблів, які нещодавно повернули в Україну. 

Довідка: 5 листопада 2018 року російські кораблі поблизу Керченської протоки протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

25 травня цього року морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків

Українські моряки були звільнені та повернені на батьківщину в рамках обміну полоненими, який відбувся між Росією та Україною 7 вересня

20 листопада в український порт Очаків прибули кораблі "Нікополь""Яни Капу" та "Бердянськ", які захопила Росія.

Того ж дня командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко заявив, що росіяни угробили українські військові кораблі, познімали навіть плафони, розетки та унітази.

21 листопада колишній військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував документ, в якому вказано перелік пошкоджень і вкраденого майна на українських кораблях "Нікополь", "Бердянськ" і буксирі "Яни Капу".

А моряк Андрій Ейдер, який був членом екіпажу одного із захоплених Росією катерів, повідомив, що з його особистих речей вкрали навіть спідню білизну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme