UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Україна та Румунія вирішили 20-річну суперечку: про що йдеться

Україні та Румунії вдалося розвʼязати 20-річну суперечку щодо виконання вимог під час будівництва каналу "Дунай — Чорне море"

Україна та Румунія вирішили 20-річну суп…
Руслан Стрілець на 9-ій Нараді сторін Конвенції Еспо

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів, що цього рішення вдалося досягнути на полях 9-ї Наради сторін Конвенції про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті (Конвенції Еспо), передає Depo.ua.

"Ми виконали "домашню роботу" і здолали довгий шлях з приведення проєкту у відповідність до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого", — наголосив міністр. 

Ці дискусії між двома країнами були найтривалішими за всю історію існування Конвенції, зазначило Постійне представництво України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

Зазначимо, у 2003 році Україна почала виконувати проєкт із відновлення судноплавства історичним маршрутом у дельті Дунаю через гирло Бистре. Уже за рік судноплавство почали здійснювати в "експериментальному режимі". 

Правозахисна організація "Екологія — Право — Людина" писала, що будівництво загрожує збереженню біорізноманіття дельти річки, а рішення щодо каналу ухвалювали з "порушеннями національного законодавства та міжнародних зобов’язань України у сферах охорони довкілля та участі громадськості".

Як зазначило видання "Радіо Свобода", будівництво викликало протест багатьох міжнародних екологічних організацій, особливо рішення критикувала Румунія. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme