UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У тарифах на медпослуги не може бути "зрівнялівки", – МОЗ

Корегування тарифів на медичні послуги в рамках програми державних гарантій розпочато з метою не допустити руйнування системи охорони здоров’я

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пише Depo.ua.

За його словами, це, зокрема, стосується другого етапу медичної реформи, який стартував 1 квітня.

"Я вже неодноразово говорив, і хочу сказати ще раз: основна проблема, яка там виникла – це те, що це може призвести до катастрофічного руйнування медицини в Україні, руйнування по окремих напрямках", – наголосив він.

Урядовець додав, що "ця катастрофа" виникла також через незбалансовану політику щодо тих чи інших тарифів.

"Наприклад, той же тариф по пологах. Він складає 8 тисяч 136 гривень 3 копійки, нібито він розрахований до копійки, якщо на нього подивишся. Але цей тариф, він однаковий на всі пологи незалежно від того, в який спосіб народжує жінка – або це фізіологічні пологи, або кесаревий, або патологічні пологи. Це життя, і це медицина, і наші лікарі рятують здоров’я людей, і тому тариф не може бути один, не може бути ніякої "зрівнялівки", тому що різна сума коштів витрачається в даному випадку на те, щоб зробити ці пологи", – пояснив Степанов.

Він зазначив, що коли було проаналізовано діяльність, зокрема, перинатальних центрів, а в основному це високоспеціалізовані медзаклади, де фізіологічних пологів набагато менше, ніж патологічних, "то сума коштів, які вони витрачають на пологи, вона набагато більша, ніж розрахований тариф".

"Яким чином вони можуть забезпечити те, що написано в нас в програмі медичної реформи? Яким чином вони можуть забезпечити і гарантувати повне безоплатне гарантоване надання медичної допомоги? Яким чином вони будуть виживати і виплачувати нормальну зарплату? Яким чином вони будуть закуповувати лікарські засоби, виходячи з тих розрахунків і тарифів, які пораховані? Я вважаю, що такий підхід, який був запропонований, цей обман, який був запропонований так званими фахівцями, які розрахували ці тарифи, він неприпустимий… Я вважаю, що я повинен говорити правду, говорити так, як є. І про наслідки, якщо б ми не почали корегувати другий етап реформи, що б нас чекало за деякий період часу. Саме тому ми почали це корегування, щоб не допустити руйнування нашої системи охорони здоров’я", – повідомив очільник МОЗ.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що закон про медреформу, який ухвалили у 2017 році, не мінятимуть.

Також ми писали про те, що буде з сімейними лікарями після медреформи.

Окрім цього, повідомлялося, чим завершиться медреформа в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme