UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У США заявили, що на зустрічі Зеленського з Блінкеном піднімуть питання "Нафтогазу"

Під час зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена з президентом Володимиром Зеленським американська сторона підніме питання відставки голови "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, а також наглядової ради

Журналіст стрічки новин

Про це заявив виконувач обов'язків помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ Філіп Рікер, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт уряду США.

"Я думаю, що інші члени міжнародного співтовариства, інші друзі України по всій Європі, в тому числі Міжнародний валютний фонд, також висловили занепокоєння з приводу деяких з цих кроків. Очевидно, що це буде в нашому порядку денному, коли ми зустрінемося з президентом Зеленським та іншими офіційними особами", – зазначив Рікер.

Також Рікер під час брифінгу неодноразово згадував тему енергетики в Україні та назвав рішення Кабміну про звільнення голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва "маніпулятивним".

"Ми обов'язково, як я сказав раніше, підкреслимо заклик до українського керівництва поважати прозору практику корпоративного управління з точки зору управління, особливо щодо державних підприємств. І це, звичайно, стосується й енергетичного сектору", – сказав Рікер.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет міністрів провів засідання загальних зборів акціонерів НАК "Нафтогаз України", на якому розглянули звіт про діяльність компанії у 2020 році й визнали її діяльність незадовільною. У зв’язку з цим Кабмін вирішив, що з 28 квітня припиняються повноваження членів наглядової ради НАК, представників держави у наглядовій раді НАК, а також голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

Кабмін також ухвалив рішення про призначення з 29 квітня Юрія Вітренка головою правління "Нафтогазу". Сам Коболєв заявив, що не писав заяву про звільнення з посади, і про звільнення дізнався з новин. Водночас він наголосив, що не буде "влаштовувати цирк" та передасть справи своєму наступникові. 

"Нафтогаз" розкритикував схему звільнення Кабміном очільника організації Андрія Коболєва, назвавши її юридичною маніпуляцією. Зокрема, тому, що за два дні до звільнення Коболєва були призупинені повноваження наглядової ради, щоб можна було звільнити голову правління на загальних зборах акціонерів.

Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив глибоке занепокоєння діями Кабміну України під час звільнення голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

30 квітня всі члени наглядової ради повідомили про дострокове припинення своїх повноважень.

2 травня уряд попросив наглядову раду "Нафтогазу" повернутися до виконання обов'язків.

У відповідь на пропозицію Кабінету міністрів членам наглядової ради НАК "Нафтогаз України" залишитись працювати до обрання нового складу, рада заявила про конфлікт інтересів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme