ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Раді з'явився законопроект про позбавлення нардепів держнагород за неетичність

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо уточнення порядку позбавлення державних нагород, ухвалення якого сприятиме дотриманню народними депутатами України норм депутатської етики

Depo.Влада
25 травня 2018 22:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт парламенту.

"Зазначений законопроект спрямований на захист міжнародного іміджу України та забезпечення дотримання народними депутатами України норм депутатської етики", - йдеться у пояснювальній записці.

У законопроекті №8393 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку позбавлення державних нагород" пропонується надати Верховній Раді право ініціювати позбавлення державних нагород народного депутата України, якому присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка", за недотримання депутатської етики, зокрема, за дії, заяви та вчинки, що компрометують Верховну Раду України та державу.

Водночас передбачається, що у випадку ухвалення Радою відповідного рішення нардеп може бути позбавлений державних нагород.

Загалом, автори проекту пропонують внести зміни до двох чинних законів - "Про статус народного депутата України" та "Про державні нагороди України".

Нагадаємо, нещодавно президент України Петро Порошенко присвоїв звання "Заслужений діяч науки і техніки" – Аллі Зернецькій.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада