У Нацполіції показали маршрут руху злочинців, які заклали вибухівку під авто Павла Шеремета

За декілька днів до вбивства журналіста Павла Шеремета виконавці злочину заклали вибуховий пристрій під автомобіль журналіста Шеремета

Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив голова Нацполіції Сергій Князєв, передає Depo.ua.

Князєв показав, за яким маршрутом рухались злочинці за декілька днів до трагедії.

Також він продемонстрував відео, де чітко видно факт закладення вибухового пристрою під автомобіль, яким на ранок керував Павло Шеремет.

"Злочинці на різних відеокамерах одягнені спеціально у такий одяг, який не зображує певні індивідуальні риси. Це додає складнощів у їх ідентифікації", – сказав Князєв.

"О 06:58 ми зафіксували підозрілу для нас людину на різних відеокамерах. Вона зупиняється і знаходиться в епіцентрі дистаційного приведення в дію вибухового пристрою", – зазначив він.

За його словами, злочинцю, який заклав пристрій під автомобіль Шеремета, було чітко видно момент руху та повороту транспорту.

Після вчинення вбивства, маршрут руху злочинця змінювався, і був зафіксований на різних відеокамерах.

"Злочинець зник з камер відеоспостереження у метрополітені", – резюмував голова Нацполіції.

Нагадаємо, у суботу, 20 липня, в Києві проходила акція до роковин з убивства журналіста Павла Шеремета.

Тимчасово повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор закликав українську владу розслідувати вбивство журналіста Павла Шеремета та притягнути винних до відповідальності.

Також повідомлялося, що Зеленський викликав "на килим" Луценка, Авакова, Князєва й Баканова зі звітом у справі Павла Шеремета.

Згодом Луценко почав виправдовуватись щодо своєї роботи у справі Павла Шеремета.

Закликали завершити розслідування вбивства Шеремета і в ОБСЄ.

У вівторок, 23 липня, Зеленський зібрав силовиків щодо справи про вбивство Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада