В Києві проходить акція до роковин з убивства журналіста Шеремета (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні, 20 липня, минає рівно три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета, в результаті чого у Києві люди влаштували акцію пам'яті "Хто вбив Павла? Три роки без відповіді"

Про це передає Depo.ua.

Колеги Шеремета зазначають, що розслідування його вбивства рухається дуже повільно.

Активісти вимагають політичної відповідальності для керівників правоохоронних органів, які за три роки так і не дали відповідь на запитання "Хто вбив Павла".

Нагадаємо, колишнього генпрокурора Віктора Шокіна днями допитали слідчі Національної поліції України у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Однак на початку липня 2019 року Шокін заявив інтерв'ю одному зі ЗМІ, що "практично впевнений", хто замовив вбивство журналіста Павла Шеремета. За його словами, ця особа, "займала раніше і займає зараз досить високий пост" і що справа Шеремета пов'язана зі справою Гонгадзе.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook