UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У МЗС відреагували на намір деяких країн ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна

Міністерство закордонних справ відреагувало на заяву міністра сільського господарства Польщі Роберта Телуса про те, що його країна, Словаччина, Болгарія, Румунія та Угорщина підтримують продовження заборони на імпорт української аграрної продукції до кінця 2023 року

У МЗС відреагували на намір деяких країн…

Про це йдеться на сайті відомства, передає Depo.ua.

Українське міністерство вважає "категорично неприйнятним" продовження обмеження на імпорт збіжжя з України. Окрім того, є наміри додати до переліку заборонених для імпорту товарів і інші категорії української продукції. Це викликає "повне непорозуміння", йдеться в заяві.  

"Такі односторонні обмеження не відповідають духові й букві Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також принципам і нормам Єдиного ринку ЄС", — переконані у відомстві.

У Міністерстві закордонних справ закликали керівництво Європейського Союзу та причетні країни "знайти збалансоване рішення" на основі законодавства ЄС та Угоди про асоціацію. Деякі з них отримали посилене фінансування відповідних секторів із європейського бюджету.

"Лише в дусі солідарності можна протидіяти викликам, спричиненим російською агресією проти України, зміцнювати Єдиний ринок ЄС", — наголошує МЗС.

Як передає Radio Maryja, міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус укотре зауважив, що його країна не скасує заборону на імпорт агропродукції з України, навіть якщо ЄС зніме обмеження 15 серпня.

Водночас Польща, Словаччина, Болгарія, Румунія та Угорщина співпрацюють для продовження заборони на рівні ЄС. Ця спільна пропозиція, каже Телус, зокрема передбачає створення "гнучкого списку" заборонених продуктів. Так, країни ЄС зможуть вносити потрібні корективи — додавати або вилучати продукти зі списку.

Нагадаємо, Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина стали альтернативними транзитними маршрутами для експорту українського зерна після повномасштабного російського вторгнення і блокування чорноморських портів. Вихід росії із "зернової угоди" також може призвести до збільшення потоків зерна через ці п’ять країн Центральної Європи.

Однак іще у квітні ці 5 країн заявили про дестабілізацію внутрішніх аграрних ринків через сільськогосподарську продукцію з України. Зрештою на територіях цих країн заборонили імпорт сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Термін обмеження кілька разів подовжували, востаннє — до 15 вересня.

У червня стало відомо, що ці п'ять держав проситимуть ЄС продовжити заборону імпорту української агропродукції принаймні до кінця цього року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme