"Ти нічого не втрачаєш": Як юрист Коломойського агітував Зеленського йти в президенти

Адвокат олігарха-втікача Ігоря Коломойського та соратник новообраного президента Володимира Зеленського Андрій Богдан зізнався, що безпосередньо посприяв рішенню Зеленського йти у президенти
 

Про це він заявив в інтерв’ю УП, повідомляє Depo.ua.

"Так, це абсолютна правда. Я один з тих, хто його переконував. Треба розуміти, що ми познайомилися давно. Це більше 5 років. Це ситуативне спілкування в колі спільних знайомих. Потім було спілкування вже з першими датами війни, я працював у Дніпропетровській ОДА радником губернатора. Він часто приїжджав, часто ми зустрічалися в Києві. Це були такі світоглядні, філософські зустрічі – про війну, про майбутнє, про Росію, про те, що відбувається. А потім, коли народний депутат Борис Філатов обрався мером, там звільнився мажоритарний виборчий округ. І я його набрав, попросив зустрічі. Заради цього я навіть прилетів спеціально в Одесу, з ним зустрівся", - сказав він.

Богдан зазначив, що перші розмови про президентство почалися наприкінці 2014.

"У мене була ідея: "Давай ти підеш по мажоритарному виборчому округу, ми з легкістю виграємо ці вибори. Тобі не треба буде приділяти багато сил, енергії і грошей для цього. Ти зайдеш як депутат-мажоритарник, і в тебе буде якийсь фундамент для президентських виборів", - розповів він.

За словами Богдана, Зеленський тоді відмовився йти в депутати.

До розмови про президентство вони повернулися через рік.

"Це було рік тому. У березні ми замовили першу соціологію, в якій зазначався Володимир Зеленський. Він тоді займав 4 чи 5 місце, чи 6-те. Я йому показав цю соціологію, сказав: "Дивись, ти слова не сказав, що ти йдеш у політику, а ти вже маєш прекрасний стартовий майданчик. І, знову ж таки, якщо ти цього навіть не спробуєш зробити, то суспільство отримає черговий кидок", -розповів Богдан.

Він запевнив Зеленського у своїй підтримці і в тому, що "він нічого не втрачає".

"А щодо Володі… Я кажу: "Стартовий майданчик, слова не сказавши. Мені здається, що а) це реально; б) в будь-якому випадку ти нічого не втрачаєш, і в тебе буде можливість завести в парламент якихось молодих перспективних людей. Ти вже зробиш для країни багато, якщо вони пройдуть в цей парламент. Це не буде тобі коштувати грошей, мінімально часу і мінімум енергії. І я тобі готовий допомагати в цьому. Ми точно не втратимо, і народ буде тебе поважати, якщо ти хоча б спробуєш це зробити".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна