Столтенберг відповів Путіну щодо членства України та Грузії в НАТО

Росія не має жодного права ухвалювати рішення від імені своїх сусідніх держав, а долю майбутнього членства Грузії в НАТО вирішуватимуть тільки 29 країн-союзниць та сама Грузія

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ під час зустрічі в штаб-квартирі НАТО із новопризначеним прем'єр-міністром Грузії Мамукою Бахтадзе, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Так генсек НАТО прокоментував заяву російського президента Володимира Путіна, в якій він застерігає, що можливий вступ до НАТО України і Грузії "є прямою загрозою національній безпеці" Росії.

"Росія не має жодного права ухвалювати рішення щодо того, що мають робити її сусіди. Грузія, як суверенна й незалежна країна має право вибору свого власного шляху, включно з тим, до яких безпекових установ вона хоче вступати й підтримувати. Неприйнятно казати сусідам, що їм робити, а що – ні", – заявив Столтенберґ.

"Так відновлюється стара уява про сфери інтересів, коли великі держави були здатні вирішувати, що робити, а що ні меншим сусідам. Думка, що те, що хочуть вирішувати грузини демократичним шляхом, може бути загрозою чи провокацією для Росії – цілком помилкова. І тільки 29 країн НАТО і сама Грузія, як країна-кандидат ухвалюють рішення, коли вона приєднається до Альянсу", – сказав генсек Альянсу.

Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе додав, що набуття членства у НАТО зробить весь регіон безпечнішим.

"Членство в НАТО не націлене проти когось, а служить тому, аби зробити регіон більш сильним, передбачуваним та безпечним", – зазначив Бахтадзе.

Нагадаємо, Путін в інтерв'ю американському телеканалу Fox News після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом заявив, що його держава "вкрай негативно" відреагує на можливе приєднання України та Грузії до НАТО, бо це "є прямою загрозою національній безпеці" Росії.

У відповідь на цей коментар президент Грузії Ґіорґі Марґвелашвілі заявив, що Тбілісі не відмовиться від намірів стати членом НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна