UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Справу експрезидента "Мотор Січі" Богуслаєва передали до суду: арештовано майно на мільярди гривень

Правоохоронці завершили розслідування і передали до суду обвинувальний акт щодо експрезидента "Мотор Січі" Вʼячеслава Богуслаєва та директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності цього підприємства. Їх підозрюють у роботі на росію

Журналіст відділу новин
Справу експрезидента "Мотор Січі" Богусл…
Вʼячеслав Богуслаєв

Про це повідомили СБУ та Офіс генпрокурора, передає Depo.ua.

Посадовцям "Мотор Січі" інкримінують колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору, надання сприяння терористичній організації (ч. 4 ст. 111-1, ст. 111-2, ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Богуслаєва також звинувачують у перешкоджанні діяльності військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

За цими статтями фігурантам загрожує до 15 років за ґратами з конфіскацією майна.

Крім того, у межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 мільярдів гривень (в еквіваленті). Йдеться про кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців, а також їхнє майно, яке, за даними слідства, вони здобули злочинним шляхом й оформили на своїх родичів за кордоном.

Нагадаємо, за даними слідства, упродовж грудня 2017 року — жовтня 2022 року Богуслаєв та інший посадовець налагодили роботу відокремленого підрозділу "Мотор Січі" — Сніжнянського машинобудівного заводу — на тимчасово окупованій території в місті Сніжне Донецької області. Так вони сприяли проросійським бойовикам на Донеччині. Зокрема, сплачували їм "податки" та "митні платежі".

Прокурори зазначають, що за посередництва підконтрольних комерційних структур, зареєстрованих в іноземній юрисдикції, "Мотор Січ" через іноземні юридичні особи поставляла сировину та отримувала запчастини для авіаційних двигунів.

У березні–квітні 2022 року, на початку повномасштабної війни, обвинувачені організували постачання товарів "Мотор Січі" для військово-промислового комплексу росії на загальну суму понад 72 млн грн. Йдеться про запасні частини для капітального ремонту авіадвигунів.

Уже після повномасштабного вторгнення обвинувачені готували для поставки окупантам 128 авіаційних двигунів виробництва "Мотор Січі" на понад 2,48 млрд грн. Із них у травні 2022 року фактично поставили 7 двигунів на понад 136 млн грн.

Окрім того, Богуслаєва звинувачують у перешкоджанні українським військовим. У квітні 2022 року, коли до нього звернулися з проханням передати гелікоптер (за оплату), Богуслаєв наказав працівникам "Мотор Січі" сховати документи на нього, зняти лопоті й інші деталі та заховати їх.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme