UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Слуги" блокують у Раді законопроекти опозиції, – КВУ

У Верховній Раді дев'ятого скликання майже не ухвалюються закони, авторами яких є депутати опозиційних фракцій  

Редактор стрічки новин
"Слуги" блокують у Раді законопроекти оп…
Фото: Верховна Рада/Telegram

Про це йдеться у повідомленні на сторінці громадської організації "Комітет виборців України" (КВУ) у Facebook, передає Depo.ua.

Як свідчать дані моніторингу КВУ щодо законодавчої діяльності Верховної Ради дев'ятого скликання, абсолютну більшість законодавчих актів ініціюють представники провладної фракції "Слуга народу".

"Всього за час роботи Верховної Ради IX скликання було ухвалено 272 закони авторства народних депутатів України. Із них депутати "Слуги Народу" були серед авторів 240 законів або 88%. Під час останньої 4 сесії ВР депутати "Слуги Народу" ініціювали 93% ухвалених законів, 3 сесії ВР – 95%, 2 сесії ВР – 83%", – зазначають у КВУ.

В організації додали, що найменш часто парламент ухвалює закони депутатів "Європейської Солідарності" та "Опозиційної платформи – За життя". Загалом депутати "ЄС" були серед авторів 52 прийнятих законів, депутати ОПЗЖ – 51, тоді як представники ВО "Батьківщина" долучилися до розробки 62 законів, а фракції "Голос" – 65.

"Варто врахувати, що депутати від різних фракцій часто є ініціаторами одних і тих самих законів. Тому реальна кількість підтриманих напрацювань опозиції є ще нижчою. Закони, які ініціюють представники опозиції і серед авторів яких немає "слуг народу", фактично не мають шансів на ухвалення", – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Він наголосив, що із 52 законів, серед авторів яких були представники фракції ЄС, 46 – це спільні законодавчі напрацювання різних фракцій, зокрема, й авторства депутатів "Слуги народу". Аналогічна ситуація із законопроектами, які ініціювалися представниками ОПЗЖ" – із 51 закону, серед авторів якого були депутати ОПЗЖ, в 49 з них у співавторстві були депутати "Слуги народу".

"Такими чином ВР переважно не приймає закони, розроблені опозицією. Натомість, окремі опозиційні політики справді можуть бути серед авторів ухваленого закону, однак для цього їм потрібно долучитися до ініціатив монобільшості", – додав Кошель.

Нагадаємо, за результатами аналізу участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради в квітні у КВУ повідомили, що майже не голосували у Верховній Раді впродовж квітня 35 народних депутатів. Взяли участь у всіх голосуваннях – всього двоє нардепів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme