UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сенцов витрачає увесь час на роботу над сценаріями та книгами, – російський режисер

Російський режисер Аскольд Куров 12 липня відвідав українського політв'язня Олега Сенцова, ув’язненого на Росії

Їхня зустріч тривала близько 4 годин, говорили переважно про кіно, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

"Про свій побут він (Сенцов -ред.) говорити не любить, бо, каже, кожен наступний день схожий на попередній. Проте він навчився працювати й писати в таких умовах, незважаючи ні на що. Увесь свій вільний час він витрачає саме на роботу над своїми новими сценаріями та книгами", — зазначив Куров.

Про що саме будуть нові твори Сенцова - Куров не уточнив.

За словами російського колеги, новини Сенцов отримує переважно з листувань. –

"Йому дуже багато пишуть, і він намагається усім відповідати", — каже Куров.

Нагадаємо, засудженому на Росії на 20 років колонії українському режисерові Олегу Сенцову в суботу, 13 липня, виповнюється 43 роки. Це вже  шостий День народження режисера в ув'язненні.

П'ятий президент України Петро Порошенко привітав політв'язня Олега Сенцова з 43-м днем народження

МЗС України у день народження політв'язня Олега Сенцова повторює вимогу звільнити незаконно затриманого і засудженого Росією українського режисера

Довідка. Кримського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Олег Сенцов відбуває покарання в місті Лабитнангі, на півночі Росії. Олександр Кольченко перебуває в колонії міста Копейськ, на Уралі. Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях, Сенцов "письмово погодився на прийом їжі". Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням. 25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч людей.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme