UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

РПЦ "віджала" у УПЦ більше парафій, ніж перехід у ПЦУ: ЗМІ розповіли про "скелети в шафі" Іонафана

РПЦ на чолі з патріархом Кирилом (Володимиром Гундяєвим) "прибирає" єпархії та парафії, які опинились на окупованих територіях. У керівництві УПЦ Московскього патріарїату утримуються від різкої реакції на такі загарбницькі дії російської церкви

Журналіст стрічки новин
РПЦ "віджала" у УПЦ більше парафій, ніж…
Колаж

Про це йдеться у матеріалі видання "Інформатор", передає Depo.ua.

Журналісти називають Кирила "патроном" УПЦ МП.

"Ба більші, деякі архієреї, на кшталт митрополита Тульчинського Іонафана сурово дотримуються "наставнов" Москви, намагаються виставлти себе "жертвами" та інтерпретувати Святе вчення на власний розсуд", — наголошується в матеріалі.

Видання підкреслює, що "Система" УПЦ Московського патріархата на чолі з Блаженішим Онуфрієм "тріщить по швам" переважно через позицію керівництва, яке хоча і засудило вбивства українців, заявляє про свою "автономність", але не каже, що за війною стоїть патріарх Кирило, "не чіпає" РПЦ".

У публічній площині більше уваги приділяється переходу громад до ПЦУ, а не захопленню єпархій росіянами, йдеться у матеріалі.

Також, за підрахунками журналістів, у 2014 році на непідконтрольних Україні теренах опинилися єпархіальні центри Сімферопольської, Джанкойської, Феодосійської, Донецької, Горлівської, Луганської та Ровеньківської єпархій.

Однак до 2022-го вони підпорядковувались Онуфрію, хоча Київська митрополія майже не могла якось впливати на церковне життя в цих регіонах, підкреслюють ЗМІ.

"Жодних рішень про зміну статусу цих єпархій у РПЦ не приймали. З початком повномасштабної війни у тимчасовій окупації опинилися ще п’ять єпархіальних центрів: Херсон, Бердянськ, Нова Каховка, Ізюм, Сєвєродонецьк (восени Херсон й Ізюм деокупували)", — наголошується у статті.

Ситуація, розповідає "Інформатор", кардинально почала змінюватися у середині 2022 року.

Зазначається, що цьому передував Собор УПЦ, який докорінно змінив її Статут. У монастирі Феофанія єпархіальним архієреям надали право "самостійно ухвалювати рішення щодо тих чи інших питань єпархіального життя… з подальшим інформуванням священноначалля".

Монастир "Феофанія"

"Пунктом 7 Постанови Собору скористались у Москві і почали "приймати" у своє "лоно" єпархії з окупованих територій. Так, 7 червня 2022-го Синод РПЦ "забрав" Сімферопольську, Джанкойську та Феодосійську єпархії у пряме підкорення патріархові Кирилу. Керівництво УПЦ ніяк не відреагувало на рішення. Після мовчазної згоди до РПЦ у жовтні "приєдналась" Ровеньківська єпархія в Луганській області", — йдеться у матеріалі.

Кирило та президент рф володимир путін

Крім того, додають журналісти, у травні 2023-го від УПЦ відірвали Бердянську єпархію, хоча правлячий архієрей Єфрем був проти.

"Тому "приєднали", не згадуючи постанову Синоду УПЦ. На офіційному сайті РПЦ Донецька, Горлівська та Луганська єпархії вказані як єпархії УПЦ, хоча окупаційна влада заявила, що перереєструвала їх у "російському правовому полі". Там митрополитів змушують переходити, а тих, хто проти відправляють "на спочинок", — наголошується у матеріалі.

Також журналісти розповідають, що на окупованій частині Херсонської області — "ще цікавіше".

Вони нагадують, що Синод РПЦ 27 грудня 2023 року "створив" нову єпархію – "Скадовську".

Нібито, підкреслюють журналісти, через прохання 18 священників лівобережжя Херсонської єпархії і кількох колишніх священників, які нині служать в різних єпархіях на росії.

"Отже у Москві відокремили парафії від Херсонської єпархії, створивши нову під своїм "крилом", — робить висновок авторка матеріалу.

За її словами, "схоже, у Києві дещо образились".

"На офіційному сайті УПЦ МП з’явилася заява про те, що ані Синод УПЦ, ані Собор єпископів чи Собор УПЦ не приймали "жодних рішень щодо змін у структурі Херсонської єпархії". Тому Херсонська єпархія надалі діє в межах усієї Херсонської області, "в тому числі і на тимчасово непідконтрольних Україні територіях", — йдеться у матералі.

Наголошується, що у цьому повідомленні УПЦ МП немає прямих згадок про рішення Синоду РПЦ.

При цьому заява фактично означає невизнання цих рішень, йдеться у матеріалі.

У статті розповідається про "промовисті" наслідки загарбницьких дій РПЦ.

"Донецька єпархія нараховує 241 парафію та 4 монастирі, Горлівська – 290 парафій і 3 монастиря, Луганська – 145 і 4 монастиря, Ровеньківська – 95 парафій і 1 монастир, Бердянська – 90 парафій, Симферопольська – 532 парафій, 9 монастирів, Феодосійська – 54 парафії та 2 монастиря, Джанкойська – 136 парафій, "Скадовська" – 18 парафій. Загалом від початку повномасштабної війни РПЦ "віджала" 1601 парафію та 23 монастиря", — наводить цифри видання.

Натомість, за підрахунками ресурсу "Опендатабот", з початку 2022-го від УПЦ МП до ПЦУ перейшли 589 релігійні громади. Тобто майже утричі менше, ніж "віджали" росіяни, наголошують журналісти.

Найбільше змінили патріархат громади у Київській (138), Хмельницькій (125) і Вінницькій (67) областях, повідомляє "Опендатабот".

"Залишаються вірними УПЦ МП наразі найбільше у Вінницькій (534), Дніпропетровській (527) і Хмельницькій (506) областях. Загалом понад 6 тисяч парафій підпорядковані владиці Онуфрію. (Було б понад 8 тисяч, якщо врахувати "віджаті" РПЦ)", — йдеться у статті.

Втім, додає авторка матеріалу, частина духовенства УПЦ МП "заробляє бали" тим, що стали "солдатами" інформаційної війни з боку росії.

"Їхня публічна діяльність звужена нападами на українську владу, яка нібито "утискає" Московський патріархат і окремих священиків, яких підозрює у співпраці з країною-агресоркою", — пояснює журналістка.

Вона нагадує, що митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ МП Іонафан жодного разу не висловився з приводу "захоплення" РПЦ українських парафій. Іонафана засуджено за виправдовування збройної агресії рф проти України.

"Чекаючи на рішення Вінницького апеляційного суду, вільний час він приділяє саме "інформаційним атакам", перетворивши сайт Тульчинчської єпархії на майданчик для дискредитації держави", — йдеться у матералі "Інформатора".

Журналісти припускають, що ймовірно, митрополит усвідомив, що на росії його не хочуть обмінювати на полонених, тому "смиренно" виконує "свою" роль".

"І він не один такий, по суті, "вовк в овечій шкурі" для УПЦ. Подібні архієреї та священики при нагоді, а саме по команді з москви, забували за Онуфрія та підпорядковувались РПЦ", — наголошує видання.

Журналісти розповідають про "скелети у шафі" у клірика.

"В Іонафана достатньо "скелетів у шафі" – від російського громадянства, позиціонування себе "ієрархом руської православної церкви" ще до відкриття кримінального провадження до нинішньої участі у спробах дискредитивувати Україну на міжнародній арені на вимогу російських спецслужб", — йдеться у матеріалі.

Журналісти ставлять питання, "чому Київська митрополія не реагує на "внутрішнього ворога", який публічно працює в інтересах росії?" та "чому відповідні органи не реагують на "інформаційні атаки" людей у рясах"

Вони нагадують, що перед повномасштабною війною силовики закрили телеканали, які пов'язували з кумом президента рф володимира путіна Віктором Медведчуком, "через схожі причини".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme