UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Розстріл Майдану: ГПУ оголосила підозру 300 особам

Генеральна прокуратура повідомила про підозру в "справах Майдану" 300 особам, у тому числі 33 високопосадовцям і 163 правоохоронцям

Про це заявив заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Віктор Чумак в ефірі телеканалу "1+1", передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Генеральна прокуратура повідомила про підозру 300 особам, з них 33 високопосадовцям, 163 працівникам органів внутрішніх справ, в тому числі 19 слідчим, 14 прокурорам, 10 суддям, 50 цивільним особам, яких називали "тітушками", - сказав Чумак.

За його словами, до суду скеровано 80 обвинувальних актів щодо 174 осіб. За результатами розслідування, винуватими у вчиненні кримінальних правопорушень визнано 20 осіб, стосовно 19 з них ухвалено обвинувальні вироки.

"Це тільки те, що зробила Генеральна прокуратура", – зауважив заступник генпрокурора.

Водночас, за його інформацією, по всій країні у провадженні за цією категорією повідомлено про підозру 445 особам. Серед них 48 високопосадовців та 229 правоохоронців, у тому числі 27 слідчих, 20 прокурорів, а також 23 судді. Скеровано до суду 195 обвинувальних актів стосовно 298 осіб. Винними вчиненні злочинів суди визнали 59 осіб, щодо 46 з них винесено обвинувальні вироки.

Зазначимо, 20 листопада у Генпрокуратури завершуються повноваження слідства. Усі кримінальні справи, зокрема щодо злочинів під час Революції Гідності, мають бути передані за підслідністю до Нацполіції, НАБУ, СБУ і ДБР. З цією метою у ГПУ створили спеціальну інвентаризаційну комісію.

Нагадаємо, 21 листопада адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через те, що правоохоронці зупиняють роботу над провадженнями, пов’язаними зі смертями учасників Революції Гідності, а політикам це питання байдуже.

Нині "справи Майдану" передані до органів досудового розслідування лише юридично, оскільки вони поступово передаватимуться до інших підрозділів.

Як відомо, у Державному бюро розслідувань (ДБР) створили підрозділ із розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 роках.

19 листопада у мережу "злили" скандальну прослушку, де Трубі радять не перейматися "справами Майдану".

Читайте також: Граблі Горбатюка: Чи зможе Труба швидко розслідувати "справи Майдану"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme