UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Російський завод Медведчука постачає нафтопродукти до США, де кум Путіна є під санкціями, – "Схеми"

"Новошахтинський завод нафтопродуктів" (Росія), який контролює родина голови політради партії ОПЗЖ, кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, збуває свою продукцію американській корпорації ExxonMobil
 

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

 "Новошахтинський завод нафтопродуктів" розташований у Ростовській області Росії, більшою часткою підприємства володіє дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко, що зазначено в декларації політика.

Журналісти наводять дані міжнародної митної бази ImportGenius. Відповідно до них, продукцію "Новошахтинського заводу нафтопродуктів" у 2020 році щонайменше шість разів отримала компанія ExxonMobil Sales and Supply LLC (структурний підрозділ американської корпорації ExxonMobil). Ідеться про прямогонний бензин – напівфабрикат, який часто використовують американські заводи, щоб зекономити на нафті.

Також "Схеми" відстежили і шляхи танкерів, які доставляють вантаж з Ростова у порт Х'юстона (штат Техас, США), проаналізувавши дані сервісу MarineTraffic. У січні 2020 року 87 тисяч тонн нафтопродукту в Х'юстон привіз танкер Kalahari. 7 лютого відбулася доставка 85 тисяч тонн судном Ionic Artemis. 22 лютого судно NS Captain доставило ще 82 тисячі тонн. 12 березня – ще 82 тисячі тонн, судно Patmos Warrior. 2 квітня 2020-го танкер Clio доставив для Ексонмобіл 84 тисячі тонн новошахтинських нафтопродуктів. 23 квітня танкер Nordorchid прибув у порт Х'юстона з вантажем у 29 тисяч тонн.

Суми контрактів не розголошуються, але ринкова вартість аналогічного прямогінного бензину у 2020 році коливалась між 30 та 40 доларами за барель, тому в середньому вартість зазначених поставок з заводу російського заводу Медведчука до штата Техас оцінюється у близько 150 мільйонів доларів.

Журналісти дізнались, що всі танкери з прямогонним бензином прибували в США із нейтральних вод Чорного моря – за Керченською протокою. У цій же зоні тривалий час майже нерухомо перебувають три великі танкери-накопичувачі (Sanar-7, Sanar-8 і Borey), якими володіє Оксана Марченко через російську компанію "Роузвуд Шиппинг".

Працівники "Роузвуд Шиппинг" під час переписки повідомили, що танкери-накопичувачі отримують нафтопродукти від менших суден цієї компанії (Sanar-1, Sanar-2, Sanar-3, Sanar-4, Sanar-5). А потім відбувається перевантаження на інші танкери, які і здійснюють доставку у порти. Цю версію підтвердили і дані системи MarineTraffic, яка відслідковує рух суден.

При цьому корпорація ExxonMobil купувала нафтопродукти не напряму у заводу Медведчука-Марченко, а в швейцарської компанії NewCoal Trading. NewCoal Trading журналіст-розслідувач і редактор порталу Scanner project Михайло Маглов, через холдинг "Рутек", пов’язує компанію із родиною депутата Держдуми Росії від "Єдиної Росії" Глібом Хором. Сам Хор ніколи не спростовував свого зв’язку з "Рутеком". Журналісти "Схем" відправили запит депутату Держдуми.

Сам Медведчук відмовився від коментарів. вати питання бізнесу журналістам "Схем".

У корпорації ExxonMobil заявили, що не коментують заяви третіх сторін, припущення чи чутки.

"Ми не коментуємо ExxonMobil продовжує дотримуватися всіх застосовуваних санкцій. Політика ExxonMobil та її дочірніх компаній полягає у дотриманні всіх урядових законів, норм та правил, що застосовуються до діяльності компанії в межах та поза межами США, та проведенні цієї діяльності відповідно до найвищих етичних стандартів. ExxonMobil також очікує, що постачальники, підрядники та виконавці дотримуватимуться законів, правил та норм, що застосовуються до їхнього бізнесу", – заявили у компанії.

Довідка: Віктор Медведчук перебуває під дією американських санкцій з 2014 року. Як зазначив колишній координатор санкційної політики Держдепартаменту США Деніел Фрід, підсанкційним особам "заблокована можливість мати західну кредитну картку, банківський рахунок, чековий рахунок, фінансові інтереси на Заході доволі сильно обмежені, вони заморожені". Водночас, коментуючи схему продажу нафтопродуктів із заводу, контрольованого родиною Медведчука в США, Деніел Фрід зазначив, що "це той тип інформації, який Управління контролю за іноземними інвестиціями чи інші можуть перевірити".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme